Zoals vrijwel ieder gebouw in Nederland is ook dit gebouw geheel gefundeerd op heipalen. Bijzonder aan de fundering is echter de onafhankelijke fundering van de vaste meetpunten en de ijktafel. Op de vaste meetpunten, zichtbaar als vierkante platen in de vloer, kan men de meetapparatuur opstellen. Het is van groot belang dat deze punten trillingsvrij zijn, gezien de nauwkeurigheid van de instrumenten. Zulke trillingen kunnen veroorzaakt worden door wind, verkeer en seismische trillingen, maar ook door luchtbe wegingen en trillingen van installaties. Een dergelijk punt bevindt zich op het dak, zo'n 29 meter boven de grond. Om deze plek toch te kunnen gebruiken voor met name astronomische waarnemingen heeft men de maximale hoekverdraaing van dat punt weten te beperken tot twee honderste van een millimeter. Het gebouw kan niet echt onder een architectonische opvatting of stijl gerangschikt worden. Er is slechts vast te stelllen dat het een zeer utilitair gebouw is. De vereiste snelheid en eenvoud van bouwen wat typisch is voor de jaren zeventig is duidelijk waar te nemen. Sinds het studiejaar 1990/1991 bevindt zich op de bovenste verdieping het Onderzoeksin stituut voor Technische Bestuurskunde (OTB) dat onderzoek doet naar beleid op het gebied van de gebouwde omgeving en nauw samenwerkt met de faculteiten Bouwkunde en Geodesie. Sinds 1995 zijn de onderzoekers van het Satellietobservatorium Kootwijk ook in het gebouw voor Geodesie gehuisvest. Geodesie wereldwijd 4

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 28