STAGEVERSLAG SRI LANKA Peer Molenaar en Arienne de Muynck Op een voor Nederlandse begrippen erg hete dag vertrokken wij, Arienne en ik, in een oud toestelletje van Balkan Ar richting Sri Lanka, waar wij vier maanden zouden gaan verblijven. Drie maanden daarvan waren bestemd voor werk, en eentje voor vakantie. Naast dat ik nog nooit in de tropen was geweest, had ik ook nog nooit gevlogen, en spraken wij beiden geen woord singalees, zodat het maar te hopen was, dat alles op z'n pootjes terecht zou komen... Sri Lanka Sri Lanka is een eiland, ongeveer twee keer zo groot als Nederland, met een iets groter inwonertal. Het ligt rechts onder India, en heeft een subtropisch klimaat. De hoofdstad van Sri Lanka is Colombo, en dat is (zonder aangrenzende steden) met zo'n anderhalf miljoen inwoners ook de grootste stad. Er zijn daarnaast nog een aantal middelgrote steden, maar het gros van de bevolking woont op het platteland. In het midden van het land gaat het landschap omhoog en is er een gebergte met toppen tot 2500 meter, waar veel thee verbouwd wordt. Richting kust worden andere gewassen, zoals rijst, kokosno ten, etc. verbouwd. In Sri Lanka is al jarenlang een burgeroorlog bezig tussen de Singalezen, die zo'n 70% van de bevolking uitmaken, en de tamils, die zo'n 20% beslaan. De tamils wonen in het Noorden, en hebben dit ook in handen, en de Singalezen wonen meer in het Zuiden. Het Noorden is voor buitenlanders dan ook een verboden gebied. Overigens merk je in het zuiden weinig van de burgeroorlog, ook al omdat je geen Singalees verstaat. Werkomgeving Dat wij niet helemaal in het niets aankwamen was te danken aan enkele civiel-studenten, die al een maand voor ons waren weggegaan, en als het goed was het een en ander al hadden geregeld. Dat bleek te kloppen. Nadat wij in de drukkende hitte van het vliegveld waren afgehaald, kwamen wij in een lief koloniaal huisje terecht, wat er in eerste instantie goed uitzag, maar wat al gelijk in de eerste nacht bleek te lekken, en wel boven Ariennes bed. Ook de douche bleek gedurende de gehele vier maanden maar af en toe te werken, en hetzelfde gold voor de waterpomp. Daar valt echter allemaal wel mee te leven, maar aan het eind kwamen ook stukken dakpan de woonkamer in waaien, en dat was minder prettig. Stages over de grenzen 271

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 292