De belangrijkste daarvan is het aantal overstromingen per jaar. Drie keer per jaar (meest al) treedt de rivier die door het moeras loopt buiten z'n oevers, en zet heel het gebied zo'n drie weken onder water. Naast al het ongemak brengt dit ook nog allerlei ziektes met zich mee, doordat het water na een paar dagen stil gaat staan, en stilstaand water is een verzamelplaats voor allerlei ziektes. Verder is er een grote werkloosheid, er is een gebrek aan drinkwater, de woningen zijn heel slecht, er is geen drainage en afvoer, geen elektriciteit, etc. Hier moest iets aan gedaan worden. Ons kantoor Het zuiden van het moeras was een gebied, dat bestemd was voor stadsuitbreiding van Colombo. Daarvoor echter zou het gebied opgevuld moeten worden, zodat het geen moeras meer was, en aangezien dit politiek wat gevoelig lag (o.a. vanwege recente over stromingen in Colombo), was hier geen geld voor. Daarom vroeg het MUPO ons voor dit gebied een herinrichting te ontwerpen, waarbij de huidige bewoners centraal zouden staan, en waarbij een tuinbouwgebied zou ontstaan. Zo gezegd, zo gedaan, maar bij overleg met de overheid bleek dit toch nog wel moeilijk te liggen, aangezien de overheid het liefst toch nog wel stadsuitbreiding wilde hebben. Hierover moest nog verder onderhandeld worden. Mede met financieringsorganisaties (NGO's en overheden). Het noorden van het moeras was er wat betreft de levensomstandigheden het slechtst aan toe. Het idee hier was dan ook om de verschillende verspreid liggende dorpjes te verza melen in één groot dorp, waardoor er maar één gebied opgehoogd hoefden te worden, en ook de verschillende voorzieningen gemakkelijker zouden kunnen worden aangelegd. Het grootste probleem was om een lokatie te vinden voor dit dorp, aangezien het grootste gedeelte van het moeras aangewezen was om een natuurreservaat te worden. Door ver- Stages over de grenzen 273

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 294