schillende kaarten over elkaar te leggen, en met de overheid te overleggen werd er toch een lokatie gevonden, zodat ook dit plan kon worden uitgewerkt. Daarnaast hebben we voor het gebied in het midden van het moeras nog enige kleinere herinrichtingsplannen geïnitieerd, maar deze hebben we niet meer in detail uitgewerkt. Dit ging ondermeer over een veeteeltproject in deze bufferzone. Sri Lankanen Het samenwerken met Sri Lankanen is even wennen en soms best lastig, maar soms ook erg leuk. Dat ze in plaats van Ja-knikken hun hoofd van links naar rechts bewegen, daar wen je vrij snel aan. Dat ze in het openbaar nooit op elkaar zullen schelden, of andere tekenen van boosheid zullen tonen, is ook niet zo erg, maar dat ze als het regent het huis niet uitgaan, ook al heb je een afspraak, dat duurt iets langer, en kan zeker in het begin tot irritatie leiden. Ook andere afspraken worden vaak niet of te laat nagekomen, maar dat is een cultuureigen feit, waar je even aan moet wennen. Sri Lankanen leven veel meer van dag tot dag, en zijn een stuk relaxter dan Nederlanders, en nadat je hebt aangepast is dat eigenlijk best lekker. Als een plan een dag later klaar is, dan is het een dag later klaar, en meer niet. Het samenwerken heeft ook erg leuke kanten. Uitleggen aan een groep bewoners, waarom ze niet met blote voeten door stilstand water moeten lopen, en waar allerlei andere ziekten vandaan komen, met behulp van grote tekeningen is erg grappig. Vooral als je twee dagen later zelf ook weer op je slippers door datzelfde stilstaande water loopt. Ook het op je motor rondrijden langs de verschillende dorpjes, en bij elk dorpje weer een hele kokos noot moeten leegdrinken heeft zoz'n charmes. Sri Lankanen hebben ook een heel speciale manier van feesten. Daar waar wiel is, al is het maar Sri Lankaans koken. Sri Lankaanse Geodeten hebben we nauwelijks ontmoet, maar ook zonder hen is het goed mogelijk om een waardevolle stage te doen, waarbij het extra veel voldoening geeft dat je het idee hebt dat je echt iets doet voor de mensen waar je voor werkt. T&. Geodesie wereldwijd 274

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 295