GEODEET IN AMERIKA Erik-Jan Kleingeld De Verenigde Staten van Amerika heten wel het land te zijn van de vele mogelijkheden. Eén van die mogelijkheden is er stage te lopen als student geodesie. En dat is wat ik in 1994 tussen begin september en eind december heb gedaan bij de gemeentelijke organisa tie van een suburb van Saint Louis, in grootte de achttiende stad van de VS, gelegen in de staat Missouri. Naar Amerika De belangrijkste reden dat ik naar Amerika, en in het bijzonder, naar de omgeving van St.Louis wilde, had niets met de studie geodesie te maken. Ek heb een zus die getrouwd is met een Amerikaan en een baan gevonden heeft aan een universiteit in St. Louis. Een stage bij haar in de buurt zou een uitgelezen kans zijn haar en haar man weer eens wat vaker te zien, en het zou een unieke mogelijkheid vormen kennis te maken met het land en de cultuur waarin mijn zwager opgegroeid is. Bovendien verwachtte ik dat haar werk op de universiteit mij ook de gelegenheid zou geven een stageplaats te vinden, ook al doceert zij filosofie, één van de weinige vakgebieden zonder raakvlakken met de geodesie. Een stageplaats was zo gevonden; bij de gemeente Kirkwood, een suburb van St.Louis, zochten ze iemand om een database op te zetten ter ondersteuning van een stadsvernieu wingsproject. Ik moest alleen er voor zorgen dat ik het land in mocht komen, en dat zou toch niet al te moeilijk zijn? Nou, dat moet je niet onderschatten. Ik had minder dan drie maanden kunnen gaan, en gewoon op een toeristen visum kunnen reizen, maar ik had er vier maanden voor en wilde die er dan ook voor gebruiken. Een stagevisum kon ik niet aanvragen omdat ik niet bij een echte onderwijsinstantie onderwijs ging volgen, aan een werkvergunning hoefde ik al helemaal niet te denken, dus gooide ik het op een familiebe zoek (nog een mooi voordeel van zo'n zus). En na twee bezoekjes aan het consulaat in Amsterdam met schriftelijke verklaringen van onder anderen mijn stagebegeleider, mijn vader, mijn zus en mijn bank dat ze me allemaal erg aardig vonden, kreeg ik mijn visum en kon mijn stage echt beginnen. In Amerika In Amerika liep ik stage bij the Department of Urban Planning and Community Develop ment van the City of Kirkwood. Kirkwood is met haar dertig duizend inwoners één van de grotere steden in de stedelijke regio rond St.Louis. Het is een oude voorstad van St.Louis, gesticht toen in 1857 in St.Louis na de grote stadsbrand allerlei ziekten Stages over de grenzen 283

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 304