aangewezen de eerste dag, waar we achter gingen zitten. Jas uit, boeken op tafel en aan het werk. Ze keken ons raar aan en vroegen later of het normaal was je uit te kleden als je ergens binnen kwam. Toen pas zagen we dat iedereen zijn jas aan hield. Het was ook wel erg koud zo in februari, 14°, en de deur stond gewoon open. Voor ons onderzoek (zie samenvatting van het eindrapport) bezochten we vele instituten en organisaties, die bezig waren met wetgeving en/of plannen voor renovatie van de oude binnenstad. De taal bleek dan vaak geen probleem, velen hadden in het buitenland gestudeerd of ontvingen buitenlanders in Hanoi. Ons onderwerp omtrent de oude binnen stad leefde zeer op beleidsmatig niveau: krantenartikels, binnen- en buitenlandse workshops, plannen en literatuur. Kadastrale kaarten uit Hanoi Ancient Quarter De oude binnenstad van Hanoi, daar draaide alles om in onze stage. Het is het oudste gedeelte van Hanoi (2000 jaar oud) en heeft een zeer hoge bevolkingsdichtheid (4,8 m2 per inwoner). De architectuur van de lange Vietnamese tunnelhuizen zijn karakteristiek, 3 tot 4 meter breed en soms wel 100 m lang. Aan de straatkant is een winkel, daarachter en boven wonen verschillende families, variërend van 25 tot 70 personen. De meeste huizen zijn van slechte kwaliteit, het ruimtegebrek is alom zichtbaar en de gemeenschappelijke ruimtes zoals keuken, toilet en douche niet of slecht aanwezig. Renovatie is hard nodig, Stages over de grenzen TITRE FONCIER N'ISOS (CATHÊDPAl PLA.N 289

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 310