BESTUUR 1990 - 1991 Erik Meerburg Rob Ursem Joël Koeckhoven Gerbrand Vestjens Pieter Toor Jean-Paul Henry voorzitter secretaris penningmeester commissaris onderwijs commissaris activiteiten commissaris TU-praktijk Omdat het oude Snelliusbestuur nog was aangebleven tijdens het tiende lustrum van Snellius, werd het nieuwe bestuur pas op 6 december geïnstalleerd. Bob Valten droeg de voorzittershamer over aan Erik Meerburg, die samen met Rob Ursem, Joël Koeckhoven, Gerbrand Vestjens, Pieter Toor en Jean-Paul Henry het nieuwe bestuur vormde. De dag daarna hield prof. Teunissen zijn inaugurele rede in de Aula van de TU Delft, waarin een mooi overzicht van verleden, heden en toekomst van de Mathematische Geodesie werd gegeven. Op 18 december stond er weer een geodeet in de Aula; dit keer was het Alexandra Koussoulakou, die op het terrein van de dynamische kartografie promoveerde. Het 'Herdurtjes lagüh bij nagtüh-winterfeest waarin men voor het echte kerstgevoel dit keer rechtstreeks met Bethlehem kon bellen, sloot op 20 december het jaar op de faculteit af. Na de tentamens in januari werd een goede start gemaakt met een grote reeks themabar- ren, die de Snelliuskamer elke keer tot in de kleine uurtjes gevuld hielden. Zo waren er de winterse-drankjes bar, de Franse bar, de Lustrumbar (met verloting van de restanten van de lustrumveiling), de knuffelbar vanwege Valentijnsdag, een Cemsto-bar voor het niet wetenschappelijk personeel, de spelletjesbar, buitenlandse bierenbar, etc. Het barcomfort werd verhoogd door een nieuwe inrichting van de bar, meer bankstellen en een uitgebreider assortiment bier. De barbezoeker kreeg ook de zekerheid dat er voor een voedzame Chineesbodem werd gezorgd. Op 22 februari leverde de faculteit slechts één nieuwe ingenieur af voor dat kwartaal en dat was Marc van Persie. De invoering van de OV-studentenjaarkaart begin 1991 bood het Snelliusbestuur de mogelijkheid een speurtocht per openbaar vervoer door de Randstad te organiseren. Vragen zoals 'Wat is het NAP-waterpeil in de stationstoiletten van Utrecht?', garandeer den het geodetische niveau van deze groepsgewijze, nachtelijke omzwervingen. De eerste ALV van het nieuwe bestuursjaar werd op 28 februari gehouden. Zeer belangrijk daarbij was het installeren van een compleet nieuwe commissie voor het onderhouden van contacten met het buitenland, namelijk de commissie GAUSS: Geodetic Association University Students Snellius. Daarnaast is het nieuwe, digitale Snelliussym- bool geïntroduceerd, welke het laten drukken van briefpapier onnodig maakte. Geodesie wereldwijd 308

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 328