Op 7 maart hield dhr. O.B.M. Pietersen van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlabora torium een lezing over het militaire gebruik van GPS (o.a. tijdens de Golfoorlog). Deze lezing leidde tot vragen over hoe ver ingenieurs in het algemeen en geodeten in het bijzonder kunnen gaan met hun verantwoordelijkheden ten opzichte van de maatschappij. Hiertoe is er in mei een discussiemiddag georganiseerd, waarin een aantal geodeten vertelde hoe zij met hun verantwoordelijkheden zijn omgegaan op het gebied van bijvoorbeeld oorlogs- en milieuaangelegenheden. De diepgaande discussies die daarop volgden, werden geleid door Otto Kroesen van het studentenpastoraat uit Delft. Dat geodesiestudenten zich wel degelijk op hun toekomst voorbereiden bleek uit de deelname van maar liefst 22 personen aan de sollicitatiecursus van de SSD (Stichting Studieraad Delft), het overlegorgaan van de Delftse studieverenigingen. Naast een algemeen gedeelte hadden allen een proefgesprek met een personeelsfunctionaris van een geodetisch georiënteerd bedrijf. De SSD was dit jaar ook verantwoordelijk voor een symposium over de internationale erkenning van de geodeet, waarbij alle sprekers behalve Minister Ritzen van Onderwijs vonden dat de studie weer een lengte van vijf jaar moest krijgen. Drie maanden na zijn benoeming tot erelid van Snellius was professor Bots al aanwezig in de Snelliusbar om zijn foto te mogen onthullen. Gekozeri was een foto uit het lesboek "Inleiding Mechanica", waarop professor Bots zijn spraakmakende impulsmo- mentproeven met een fietswiel demonstreerde. April was een maand waarin de Faculteit der Geodesie vaak in de openbaarheid trad. Naast de gebruikelijke voorlichtingsdag voor middelbare scholieren begin april, werd er op 12 april gestart met de Open Dagen, die slechts eens in de zeven jaar worden gehouden. Tezamen met de Faculteit der Luchtvaart- en Ruimtevaarttechniek, stond de faculteit twee dagen open voor iedereen die maar belangstelling had om een kijkje te nemen bij een van de secties, in de bibliotheek of bijvoorbeeld in de Snelliuskamer, welke was omgebouwd tot kindercrèche en daartoe volledig steriel gemaakt was door de schoon maakdienst. Snellius verblijdde de bezoekende kinderen met een glas limonade. De buitenlandse excursie voerde in 1991 een recordaantal van 52 studenten mee naar o.a. Milaan en Zürich, georganiseerd door de Z.I.E.K.; de Zwitserland Italië Excursie Kommissie. De ALV van 1 mei besliste dat er een gloednieuwe stereo-installatie moest komen in de bar, die vanwege het financieel succes van de lustrumviering kon worden aangeschaft. Tevens konden de jaarlijkse afschrijvingen voor de Snellius PC in een keer opzij worden gezet. En tenslotte kon ook het algemene potje van Snellius flink gespekt worden dankzij het afgelopen lustrum. Voor de promotie van Geodesie heeft het bestuur van Snellius op 12 mei het enorme zandkasteel op het Scheveningse strand, dat door enkele Amerikanen en een groot aantal studenten Bouwkunde was gecreëerd, opgemeten. De zeer betrouwbare, doch voor de organisatie laag uitvallende hoogte van het kasteel is in de media helaas niet teruggevon den. In 1992 werd een ingenieursbureau ingeschakeld om de hoogte van een nog groter kasteel op te meten. Het geofeest van 17 mei met dat jaar als thema 'Streetlife of the Late Sixties', werd begeleid door de blues- en rockband My-T-Blue. Snellius 309

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 329