Hoe groot is het zandkasteel? Door een onduidelijkheid in het Papieren Patroon waren er in mei twee afstudeersessies. Op 24 mei of 31 mei studeerden Elisabeth Markvoort, Clemens Roos, Kyra van Onselen, Ronald de Ronde, Pieter van Sluys en Jurgen ten Siethof af. De afsluiter van het academisch jaar startte op 3 juni in de vorm van het zomerkamp Zierikzee 13. Het jaar daarvoor hadden de derdejaars het oostelijk gedeelte van Schouwen- Duiveland van een puntennetwerk voorzien, en dit jaar volgde het westelijk gedeelte, tezamen met de Oosterscheldedam en een gedeelte van Noord-Beveland. Na zo'n anderhalve maand activiteitenluwte, startte op 9 augustus het nieuwe seizoen met het eerstejaarsweekend bij de 'Staalduinhoeve' te 's Gravenzande; dit voor het eerst na jaren te 'Vlietzicht' eerstejaars studenten te hebben ingewijd in de Snellius-gebruiken. In het begin van de daarop volgende maand werden de studenten tijdens de eerstejaarslunch nog meer wegwijs gemaakt in de geodesiewereld. Zij werden als eerste geconfronteerd met het nieuwe blokonderwijsprogramma. Dit hield in dat het studiejaar onderverdeeld was in vier blokken, waarin slechts enkele vakken gegeven werden, zodat de studenten intensiever met de stof bezig waren en daardoor de doorstroomsnelheid verhoogd werd. Snellius is nauw betrokken geweest bij de inrichting van dit nieuwe basisstudieprogramma en de discussies over de veranderingen van de eindstudie. Op 30 augustus nam prof. Henssen afscheid van het Kadaster en werd op het Binnenhof mede door het Snelliusbestuur bedankt voor al zijn inspanningen. De rode overhemden Geodesie wereldwijd 310

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 330