van het Snelliusbestuur deden staatssecretaris Heerma geloven dat er afgevaardigen van een communistische groepering op de borrel rondzwierven. Hoogtepunt voor sportief Snellius was ook dit jaar de in september gehouden Veluweloop. Met nog steeds een tekort aan vrouwelijke deelnemers en eigenlijk aan deelnemers in het algemeen, werd ook dit jaar weer het beste beentje voor gezet om ondanks een stevige avond indrinken toch weer onderaan het klassement te eindigen. Een overwinning was er wel voor het ouderejaarsvoetbalteam op 3 oktober tijdens het jaarlijkse voetbaltoernooi met de eerstejaars en elftallen van het personeel van de faculteit en OTB. Op het aansluitende eerstejaarsfeest werden de hoge prestaties voortgezet. Wie toen heeft gewonnen is nooit duidelijk geworden. De afstudeerronde van 20 september was verreweg de grootste van het jaar. Elf leden plaatsten hun naamplaatje op de reuzenpiket. Het waren Elly Botman, Nicole Borkens, Sylvia Coenen, Boudewijn Spiering, Ruben Dood, John Kuijpers, Christiaan Tiberius (tevens beste afstudeerder van de faculteit dat jaar), Hans Brandsma, Sonja van de Roemer, Kees Smit en Johan Wesseling. Zij moesten als geodetische vaardigheidstest, ge blinddoekt en begeleid via portofoons (allen afgestemd op dezelfde frequentie) een door statieven gemarkeerd parcours afleggen. Eind september gaf de Amsterdamse geoloog dr. O. van der Plassche tijdens een Snellius- lezing zijn kijk op zeespiegelfluctuaties met behulp van geologische tijdperken. Op 2 oktober was het de taak aan de ALV om de meest geschikte zomerkampcommissie uit twee kandidaatcommissies te kiezen. Deze rivaliteit zorgde voor veel discussie en een ongekend aantal bezoekers van een Snellius ALV. Naast voor één van deze commissies, leek er ook een voortijdig einde te zijn gekomen voor de Snellius PC, toen deze zijn verbinding met de harde schijf verloor. Of dat aan de overmatige koffieconsumptie van het toetsenbord lag is nooit met zekerheid vastgesteld. Gelukkig kon er door de faculteit nog wel een netwerkverbinding voor de Snellius PC worden gerealiseerd, zodat er nog steeds in blok 4 van het gebouw gewerkt kon worden. Na een inwerkbar voor het nieuwe bestuur, waarbij zij werden onderworpen aan een geodetische quiz, organiseerde het oude bestuur op de avond voorafgaand aan de wissel- ALV nog een afscheidsbar, waarin alle niet aan bod gekomen activiteiten van het afgelopen jaar alsnog gehouden werden. Er werd een koelkast met onverkoopbaar gebleken bier aangeboden, en men kon volleyballen en badminton spelen in de bar. Op 21 november kon het nieuwe bestuur geïnstalleerd worden. Snellius 311

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 331