De Lunches Na de ZIEK heeft het woord lunch voor de meegaanders een totaal nieuwe betekenis gekregen. In plaats van een kleffe, witte boterham met pindakaas uit een plastic zakje mag een lunch pas de naam Lunch dragen indien er minstens drie gangen geserveerd worden, aangevuld met ruime hoeveelheden goede italiaanse wijn. Voordat we de eerste lunch mochten gebruiken, kregen we eerst Mensales van Alike de Haan. De tweede Lunch bestond uit alle specialiteiten van de streek rond Parma. Vari ërend van drie verschillende pasta's als primo, via twee verschillende vleesgerechten als secondo, tot de Tiramisu als toetje. Ondanks de overdaad werd wel van de meegaanders verwacht dat ze alles nuttigden. Dit lukte wonderwel, mede dankzij de vele flessen wijn. Bij Leica trakteerde men ons op een vier-gangen Lunch. In Bern werden we onthaald op luie stoelen tijdens de lezing van de Landestopografie en een voortreffelijke Lunch aan de overkant. Geheel in stijl is na de ZIEK het verslag uitgereikt tijdens een Lunch (soep, brood én fruit) op de faculteit. Het Viersterrenhotel Ter compensatie van de jeugdgevangenis in Milaan bood de kommissie in Bern een viersterrenaccommodatie aan. Uiteraard stelden de meegaanders dit zeer op prijs, alleen werd de randvoorwaarde van de vooraf vastgestelde kamerindeling met voeten getreden. Het Springtouw Laatste historische noemenswaardigheid is het in Avenches gevonden springtouw. Dit simpele attribuut werd middel om fit te blijven na het teveel aan wijn en Lunches. Fanatiek werd elke plaspauze al springend getracht het opgedane overtollig vet er af te werken. Met pijn in ons hart moeten we constateren dat dit souvenir van deze prachtige excursie het daaropvolgende zomerkamp niet heeft overleefd. Hopende op een revival van het fenomeen touwtje springen, tekenen Wij, ZIEK Geodesie wereldwijd 316

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 336