onbedoeld de zoveelste traditie geïnitieerd, op de suiverende zomerkampjes werden door ignorante commissies zelfs op de meest kampvuurgeschikte avonden een videonacht ingesteld. De over het algemeen gelaten boer kende enige non-relaxte momenten, toen hij 's morgens een virtuele parachutist in zijn veld met jonge uien ontwaarde. Bij nadere inspectie bleek de parachutist te bestaan uit enkele ongewassen Commissieleden, die op slinkse wijze de reveille trachtten te ontlopen (lees: ontliggen). Een zeer inventieve manier was ook verzonnen om zoveel mogelijk zomerkampdeelnemers langdurig te blesseren. Een rugby-toernooi. Deze activiteit bleek zijn doel niet voorbij te streven gezien de ziekenboeg die direct na dit evenement kon worden ingericht. Hierin moest zelfs één der Commissieleden worden opgenomen na een onbesuisde actie van een onbenullige deelnemer die de duidelijke uitleg van meesteres Louise blijkbaar niet had kunnen volgen. Desondanks kan worden geconcludeerd dat er lekker werd gehakt en geschopt, kortom, weer een geslaagde activiteit. Gezien de staat waarin het eerder genoemde Commissielid zich bevond besloot de Commissie een iets lichtere activiteit te gaan voorbereiden, te weten de Speurtocht. Zelden werd er een boeiender traject door de door een eeuwenlange strijd tegen het water geteisterde stad aan de Oosterschelde uitgezet. De vragen welke de Commissie aan de deelnemers voorlegde werden geken merkt door een diepgaand begrip en medeleven met haar bewoners maar tegelijkertijd door een fijn ontwikkeld gevoel voor haar heldhaftige historie. Gezien het hoge niveau van de vragen was het geen wonder dat de uiteindelijke winnaar werd gevonden in de persoon van de Voorzitter van de Commissie. Le commission, c'est nous Snel li us 319

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 339