Het bestuur Ook is er een mokkensysteem in de bar geïntroduceerd. We waren dit aan onszelf verplicht omdat we ons pleegden te profileren als een milieubewust bestuur. Iedereen die wel eens koffie of thee dronk werd gestimuleerd om zelf een stenen mok mee te nemen die boven de bar kon worden opgehangen. Hiermee liep Snellius voorop, want de faculteit ging pas in 1994 over tot de invoering van de MC-mok. Een speerpunt van ons beleid dat niet uitgevoerd kon worden was de invoering van sfeervolle gordijnen voor in de bar. Helaas, het zal er wel nooit van komen! Uiteraard was de bar ook zonder gordijnen erg gezellig en ook altijd erg laat. Veel mensen herinneren zich vast nog wel de Sinterklaasbar (uiterst strakke zwarte Piet en een superranzige Klaas), de carnavalsbar (veel papier, met dank aan Jos Verheijen en een hoge bieromzet met dank aan Eugène Kuis), de buitenbar (waar bleek dat zon en alcohol goed samengaan) en de tostibar om het nieuwe tosti-apparaat in te wijden. Feestjes en Borrels Op het gebied van representatie hebben we geprobeerd bij alle gelegenheden aanwezig te zijn. Zo waren we samen met de koningin bij de viering van het honderd vijftig jarig bestaan van de universiteit, bij de wisselrecepties van andere studie- en studentenver enigingen en bij feestjes en recepties op de faculteit. Een vermoeiende en calorierijke reeks, waarin ook het bezoek aan de Mijnbouwkundige Studievereeeeeeniging niet onvermeld mag blijven. Bij deze gelegenheid werd duidelijk dat, alle verhalen ten spijt, mijnbouwers eigenlijk heel lief en onschuldig zijn. Het indrukwekkendste op het gebied van de representatie waren de feestelijkheden bij het emeritaat van professor Ligterink. Een cadeau verzinnen viel niet mee, al stond vast dat Snellius 325

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 345