de fles wijn in de oude gaatjesenveloppe niet kon. Het moest iets blijvends zijn, en uiteindelijk schonk het Gezelschap een stoere zomereik, symbool voor eeuwigheid en wijsheid. De eik staat nu voor de faculteit met plaquette ervoor. Tevens werd ons Gezelschap een erelid rijker, unaniem besloot de Algemene Leden Vergadering van 7 oktober om oud-studieadviseur, de heer G. Bakker te benoemen als erelid van onze vereniging, wegens zijn verdiensten voor de Geodetische studentengemeenschap. Excursies en Uitstapjes Als buitenbarse activiteiten is er ook een aantal opvallende gebeurtenissen geweest. In ieder geval kan de excursie naar de Brand-bierbrouwerijen niet onvermeld blijven. Na veelvuldig proberen was het Koos gelukt om een bezoekje te regelen bij onze huisbrou wer. Met een afvaardiging van vijftig man reisde men met het openbaar vervoer richting Wijlre (Zuid-Limburg). De dag begon met een audio-visual (moeilijk woord voor dia's met geluid), daarna een rondleiding door de brouwerij met een uitleg over het brouwpro- ces en als laatste ('Wat een dorst na zo'n excursie hè'), de produktconfrontatie. Het bier vloeide rijkelijk en het was erg gezellig. Zo gezellig zelfs dat een klein groepje besloot om op kosten van Brand in Maastricht nog even door te borrelen. Een andere excursie was het bezoek aan De Buren, ofwel het IRI-reactorinstituut. Een leerzame ochtend, zodat toen ook onze kennis van kernstraling weer op voldoende niveau was. Op sportief gebied, maar de avond ervoor duidelijk op alcoholisch vlak, heeft Snellius zich gemanifesteerd in Wageningen tijdens de Veluweloop. Dat de voorbereidingen uitstekend waren verlopen bleek uit de 193-ste plaats in het eindklassement, voorwaar een wereldprestatie! Een andere sportieve activiteit die door ons ontplooid werd was het wadlopen. Onder leiding van Goeroe Van de Dag Arnold Bijlsma waagde een groepje van zo'n vijftien geodeten voet te zetten in het slijk der Waddenzee, waarbij uit volle borst het Snelliuslied werd gezongen. Dit tot onbegrip van gids en medewad-('WAT?!')-lopers. Lezingen en Discussie Daarnaast zijn er ook op de faculteit activiteiten georganiseerd die een iets meer educatief karakter hadden. Zoals bijvoorbeeld de lezing van professor Grafarend, die als lid van 'The Flat Earth Society' uitleg gaf over de theorie van de platte wereld. Ook was er een lezing, onder de titel 'VIS'sen in het IJ', waarin Michiel Jellema van de gemeente Amsterdam vertelde over de vastgoedinformatievoorziening in Amsterdam. De volgende lezing was van Sonja van den Roemer en Rob van Ree namens Oceonics Intersite B.V. over het leven van een off-shore geodeet. Als laatste was er het symposium 'Geodeet- groen', waarin onder leiding van professor De Vos werd gediscussieerd over een aantal stellingen met betrekking tot landinrichting en milieu. Een uiterst geslaagde dag, waarin de verhouding tussen landinrichting en de waarde van het landschap goed naar voren kwam. Epiloog Tot zover onze bijdrage aan dit lustrumboek. We hebben geprobeerd om in het kort een beschrijving te geven van de bezigheden van ons bestuur. Tijdens het schrijven ervan hebben we wederom weer veel plezier beleefd aan de herinneringen uit die tijd. Het lijkt ons dat we een dynamische impuls hebben kunnen geven aan onze vereniging en dat we terecht als Jong, Snel en Wild door het leven gingen, terwijl degelijkheid hoog in het vaandel stond. Ons rest alleen nog om Snellius van harte te feliciteren met haar vijfenvijf- Geodesie wereldwijd 326

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 346