DUlTSLAND FRANKRIJK EXCURSIE 1992, DUFREX Pieter Toor - voorzitter Arnold Bijlsma - secretaris Jonica Louws - penningmeester Heidi Deijkers - commissaris vervoer overnachtingen Juijen Medendorp - commissaris Duitsland Peer Molenaar - commissaris Frankrijk In het vroege voorjaar van 1992om 7.00 uur in de serene stilte van een nog slapende stad, worden de bewoners rond het lokale station wakker geschud door het ratelende geluid van voorbij stuiterende winkelwagentjes. Voor het station verzamelt zich ondertussen een groepje studenten, uitgerust met een grote tas vol kleding, een fysiek en mentaal voorbereid lichaam en een slaperig gezicht. Vanonder het station worden de wagentjes omhooggeduwdwat, gezien de lading, enige moeite moet kosten. Zo'n 160 liter bier, 80 liter frisdrank en een grote hoeveelheid calorierijk snoep wordt opgestapeld rond de zich langzaam uitbreidende groep. De krantenverkoper op de trappen voor het station kucht een enkele keer en herkent in het tafereel een zich op een excursie voorberei dende groep studenten. Vanaf de Westvest nadert een bus het station. "Dit kan niet missen denkt de chauffeur: hij kent de studenten al. Ook vorig jaar was hij getuige van een vergelijkbare situatie. Dit varkentje had hij al vaker gewassen Du pain, du vin, DUFREX De excursie ging van start op zondag 26 april 1992. Vijf eerstejaars, vijf tweedejaars, acht derdejaars, acht vierdejaars, negen vijfdejaars en een zesentwintigste- en zevenender- tigstejaars stelden zich voor acht dagen onder de leiding van 6 studenten die zich profileerden als de DUFREX-commissie. Zij hadden zich ten doel gesteld een leerzame en gezellige excursie naar een ver en warm land te organiseren en de uiteindelijke bestemmingen werden dus DUitsland en FRankrijk. Na vele maanden van voorbereiding, waarbij de commissie zich geen moeite getroost had om zich in te werken in de Franse en Duitse sfeer, en veel tijd gestoken had in het testen van vele wijnen, bieren, kaasfondues en stokbroden, brak het moment aan waarop we allen konden zeggen: "We zijn er klaar voor". De bus arriveerde en iedereen werd uitgenodigd een plaatsje in de bus te verove ren. Dit jaar leverde dat geen probleem op, er waren immers maar 43 deelnemers, maar dat bleek de pret niet te kunnen drukken. Snellius 331

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 351