Dualisme2 was hèt kenmerk van deze excursieDuitsland versus Frankrijk, weten schap versus wijn en bier, 's nachts wakker versus overdag slapen, jeugdherberg Tübingen versus jeugdherberg Metz, fromage versus Bratwurst, deelnemers versus commissie, commissie versus chauffeur, chauffeur versus deelnemers, actie versus reactie... Excursies Maandag 27 april brachten we een bezoek aan het Schwarzwaldobservatorium in Schilt- ach. Bij het bezoek aan de bijbehorende mijn moest de gemiddelde Fries bukken, ondanks de helm die een ieder op moest zetten. Het andere dagdeel brachten we door in de glasblazerij Dorotheenhütte. Het college Lineaire Algebra dat we op dinsdag op de Universiteit Stuttgart voorgescho teld kregen, zal hoogstwaarschijnlijk nog fris in het geheugen zitten. Ook de Deutsche Pünktlichkeit werd getoond middels een uiterst excessief gebruik van spons, bordenwisser, trekker en zeem. De ons welbekende Grafarend en Vosselman gaven 's middags een lezing over respectievelijk het geodetisch instituut en het fotogrammetrisch instituut. Woensdag stond een originele stadswandeling in Parijs door de wijk La Goutte d'Or op het programma, die werd voorafgegaan door de levendige presentatie van dhr. Bogazzi over de activiteiten van de bewonersorganisatie Habiter au Quotidien. Aijan Ooms toonde hierbij zijn kwaliteiten op Franstalig gebied door het geheel van een Nederlandse ondertiteling te voorzien. De vermoeidheid begon op donderdag toe te slaan tijdens het bezoek aan het Institut Géographique National. Slechts een enkeling kon zijn ogen open houden gedurende de lezingen en met name tijdens de video. Na afloop kreeg iedereen een kleurige kalender mee. De deelnemers van DUFREX zijn nog te herkennen aan deze kMender. Vrijdag 1 mei was echt dé rampdag voor de commissie: nationale feestdag! Wat moet je op zo'n dag met een groep leergierige studenten? Vooruit, toch maar een dagje vrijgeven. De laatste dag in Parijs bezochten we 's morgens het museum La Cité des Sciences et de VIndustrie en 's middags het International Earth Rotation Service. De lezing van Martine Feissel werd gevolgd door een bezoekje aan de tuinen van het oude Observatoire de Paris. Elk bezoek sloten we volwaardig af met cadeautjes van thuis: oerhollandse stroopwafels, een fles Ketel I en een fietsbel. Unificatie* van geodeten is een bekend fenomeen tijdens een excursie. Een excursie onderga je gezamenlijk. Door het bezoeken van verschillende culturen voel je je nog meer vreemdeling, en word je als groep nog meer één. Dit is ook één van de belangrijk ste doelen achter een excursie. Er is geen reet aanmaar je beleeft het samen. Dat is Geodesie wereldwijd 2 Dualisme [Lat] o leer dat er twee beginselen zijn; tweeslachtigheid 3 Unificatie [Fr] (-s) v eenmaking 332

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 352