ook de kracht van een excursieAls je eenmaal bent meegegaanken je dit gevoelen wil je altijd weer mee. Daarom is dit zo'n belangrijk thema. In hoogste gradatie wordt unificatie ook wel kleffen genoemd. Overnachtingen Zo verlaten als de omgeving van de jeugdherberg in Zuflucht was, zo druk probeerden wij te zijn in de tienerdisco onder de jeugdherberg en in de jeugdherberg zelf. Een enkele deelnemer ragte een rap-versie van 'slaap kindje slaap' in willekeurige kamers om hun onvrede over de al vroeg genomen nachtrust van de overige deelnemers te uiten. De nacht daarop bezochten we de laatste Europese dictatuur in Tubingen. Dit oord bleek rokersonvriendelijk te zijn, getuige de gestresste reactie van 'de baard' op Kuis. Na wat diplomatiek overleg, waarna bijna iedereen een lakenzak huurde en Heidi haar paspoort afstond konden we de ellende wegdrinken in één van de vele studentencafés. In Metz zochten we vergeefs naar een eigenaar maar ook naar elkaar. De jeugdherberg bleek een doolhof te zijn waarin de feestsfeer in de kamers rechtevenredig was met haar ondoorgrondelijkheid. "Conditions de l'hötel a respecter Het is verboden om kauwgom te plakken en make-up te plaatsen op de beddenspreien en op de grond, te roken, eten, drinken op de kamers, en met de schoenen op de bedden te liggen, op de muren en, kasten te schrijvena.u.b. geen graffiti. Alle schade die aan de kamers wordt aangebracht moet men zelf betalen. A.u.b. stilte na 22.00 uur. Vriendelijk dank voor uw medewerking. In Parijs bereikten we het hoogtepunt van nachtelijk vermaak. In tegenstelling tot Metz en Zuflucht was er hier wel een sluitingstijd. Daarna ging de eigenaar de deuren af om te luisteren of we niet integreerden met het andere geslacht. Een enkeling die de verleiding niet kon weerstaan, moest ondanks de heroïsche bemiddeling in vloeiend Frans (na al die wijn die we niet op de kamers mochten opdrinken) van Poir Moulinoir, de nacht in Parijs op straat doorbrengen. Het was goed dat we slechts vier dagen van de strakke regels (zie hierboven) konden genieten, aangezien het default ontbijt van 'sloten thee/koffie en twee holle broodjes met jam' onvoldoende bodem gaf voor een hele dag excursie en een avond alcohol. Gek genoeg mochten we na de beruchte nachtelijke explosie van de eigenaar ineens alles: later binnenkomen, gezellig kletsen met zijn vrouw, wijn importeren, roken bij de receptie, geleende messen kwijtraken.... Feppen4 is een verschijnsel dat veelvuldig bij geodeten dreigt voor te komen. Zeker in het kader van de jaarlijkse excursie, is de toenadering van menigeen richting dit consumptieve gedrag in extreme mate aanwezig. Het unificerend feppen, ook wel feppende unificatie, is een waardevol verschijnsel dat de participanten dichter tot elkaar brengt. Drank neemt alle remmingen weg, waardoor de gespreksonderwerpen grenzeloos vervagen. Drank doet meer dan je lief is! Snellius 4 feppen (fepte, heeft gefept) drinken; zuipen; aan de drank zijn 333

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 353