Busleven Wederom bleek de chauffeur Wim gedoopt te zijn (danwel door zijn ouders). In slaap vallen kon hij niet: dankzij het Pim-Pam-Piedt liedboek deed iedereen een vergeefse poging te laten zien dat hij ook kon zingen. De voordelen hiervan waren dat de Wim niet uit nood de 'Hollandse Hits'-bandjes hoefde aan te zetten, het bier al snel de keel moest smeren en de sfeer tot ongekende hoogte steeg. Wie ook tot ongekende hoogte steeg was EEK in Metz. Hij klom door het dak-noodluik en nam daarbij een deel van de 'hardware' van de bus mee naar beneden. De 'software' vloeide ook rijkelijk in de bus (282 liter in totaal) en de ranzigheid steeg naarmate de excursie vorderde. Dit bleek o.a. uit het tongzoenen in het gangpad. Tot het irritante toe werd er gekaart. De reis van Stuttgart naar Metz was het summum van alcoholconsumptie. Willekeurige pissingpauze: "Hoeveel Pascal scoor jij reeds?". Donderdag 30 april werd de dag begonnen met het Wilhelmus. Henri had speciaal voor deze gelegenheid een cassettebandje meegenomen. Hij mocht zijn passie voor ons Oranjehuis uiten door zijn zangkunsten door de microfoon te tetteren. Elke deelnemer heeft hart voor onze nationale feestdag: iedereen ging staan, behalve Wim de chauffeur... Rijjool 5wie kent het niet? Gezellig doen met je jaargenotenbot doen tegen niet-jaar- genoten en slijmen met de commissieBier in de koelkastNou ja, in de koelkast? Het Pim-Pam-Piedt-liedboekje was weer een ware inspiratiebron voor de meest vage liedjes. We zijn er bijna, ...maar nog niet helemaal. Scheipe, ...en jullie zijn allemaal dom. En het Peerd van Ome Loeks, ...dat is al lang dood. Nachtleven Het slagen van een excursie valt of staat met het nachtleven. Daarom deed iedereen zijn best om de nachten op de meest ranzige wijze door te brengen. Het rustieke Zuflucht bleek geen vermaak te bieden, waarop het Pim-Pam-Piedt-liedboek nog eens van voor naar achter herhaald werd. Een enkele jeugdige geodeet misdroeg zich in de disco, de rest gooide sneeuwballen in het bos of testte de echo's van het Zwarte Woud op een omgevallen boom. Het fenomeen verkeersbord mollen vond hier zijn oorsprong, ondanks de minimale hoeveelheid borden in Zuflucht. In Metz werd het verkeersbord 'manipuleren' tot de spits gedreven. En Bor werd door de lokale Gendarme rie verdacht van het in bezit hebben van een verdacht lunchpakketje: "Wat is dat witte spul op je brood?", "uh, schimmel?". Parijs hoort meer te bieden qua nachtleven, alhoewel de stad verstoken is van normale cafés. Het centrale punt waar alle geodeten unificerend fepten, was de trappen van de Sacré-Coeur. Het enige probleem was het vinden van een winkel die wijn in flessen met schroefdoppen verkocht. Een paar deelnemers trachtte dit tafereel vanaf de Eiffeltoren te aanschouwen, althans, dat zeiden zij. Op deze trappen van de Sacré-Coeur verdween ook Leo's fotocamera, en dat terwijl hij erop zat. Vrijdagavond bereikten de gebruikelijke discussies over een restaurant het hoogtepunt, welke ingegeven leek door het extreme verlangen van de niet-vegetariërs naar en koe-groot stuk vlees. De vermoeidheid sterkte ieder in zijn standpunten, met onmoge- Geodesie wereldwijd 5 rijjool (-jolen) m vrolijke rijpartij van studenten 334

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 354