Maandag kwam de eerste en gelukkig enige afknap. De deelnemers druppelden één voor één binnen. Het was zo gezellig geweest met de staf, de koks en de familie Hartgerink dat we eigenlijk geen behoefte hadden aan deze vreemde eenden in de bijt. De dinsdagochtend bleek voor sommige deelnemers iets te veel gevraagd. Velen hadden last van een merkwaardige hoofdpijn waar de opbouwers (staf en commissie) totaal geen last (meer) van hadden. Toch moest iedereen present zijn voor de eerste officiële zomerkampactiviteit: de opening. Deze leverde een aardige discussie op tussen de vertegenwoordiger van het Kadaster en boer Hartgerink over het al dan niet in de Achter hoek liggen van Markelo. De ZKC had besloten dit jaar ook enige credits aan de deelnemers te geven, 's Avonds mochten zij namelijk zelf de barversiering maken. Benodigd materiaal daarvoor waren diverse lakens en spuitbussen verf. Opnieuw kwamen de inwoners van Markelo in aanraking met de westerse cultuur: dit keer graffiti genaamd. De staf neemt waar Woensdagavond was het tijd om in plaats van het bier de adrenaline te laten stromen. Oftewel, dropping voorafgegaan door enge horror. De staf blinddoekte met een satanisch genoegen de diverse groepjes om ze vervolgens naar diverse donkere plekjes in de Achterhoek te brengen. Zowel op de heen als op de terugweg van de auto's werden er diverse paartjes in de schijnwerpers gezet. Jammergenoeg voor hen bleek het nachtleven in de Achterhoek Geodesie wereldwijd 338

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 358