Martens. Ondanks het 'strenge' toezicht in de diverse jeugdherbergen en de hoge bierprijzen in Denemarken kon gesproken worden van een geslaagde excursie. Huishoudelijk reglement, wat zou een Algemene Ledenvergadering (ALV) zijn zonder het Huishoudelijk Reglement (HR)? Wellicht een stuk minder chaotisch en efficiënter. Tijdens de ALV's bleek het HR als beleidsondersteunend instrument nog steeds goed te functioneren. Jammer dat het aantal kritische leden met het HR op hun schoot een zeldzaam verschijnsel zijn geworden. Inwerkbar, twee weken voor de bestuurswissel werd het toekomstige bestuur in Utrecht getest op haar vaardigheden. Door het uitvoeren van enkele ludieke geodetische opdrach ten konden de vooraf ingeleverde OV-jaarkaarten weer verdiend worden. Hierbij diende af en toe wel een oogje dicht geknepen te worden. Diep in de nacht werd de terugreis naar Delft aanvaard. Jacks, om onze vereniging en ons zelf te presenteren, zijn er tijdens ons bestuursjaar mooie diepblauwe bestuursjacks gekomen met een geel Snelliussymbool. Dat er meer mensen zijn die ze mooi vonden heeft één van ons aan den lijve ondervonden. do, aan het nieuwe bestuur is bij de wisseling een passend kado gegeven, te weten een baak waarbij de streepverdeling als tijdbalk fungeert. Om de geodeten wat historisch besef bij te brengen zijn belangrijke (geodetische) gebeurtenissen hierop vermeld. Wij zijn de heer Bakker van de werkplaats zeer erkentelijk voor zijn hulp. Ledenvergadering, tijdens het bestuursjaar vonden ook nog enkele ledenvergaderingen plaats. Tijdens deze ledenvergaderingen bleek maar weer eens hoe veelzijdig het huishou delijk reglement is en op hoeveel manieren deze te interpreteren is. IVIaxi-piket, de maxi-piket raakte tijdens onze bestuursperiode vol en dus was het zaak een nieuwe piket te regelen. Voorlopig worden de studenten vereeuwigd op een piket gemaakt van een zekere houtsoort uit Brazilië. Dit betekent dat deze piket het waarschijn lijk langer uithoudt dan het tropisch regenwoud. NvG-jaarvergadering, direct na de excursie en dus nog niet zo fris, bezochten we op uitnodiging van het NVG-bestuur de jaarvergadering die in het Teylersmuseum in Haarlem werd gehouden. Aan het eind van de middag werd een bezoek gebracht aan het stoomgemaal "Cruquius" waarna in een aanliggend restaurant gedineerd werd. Tijdens dit diner werd de aanwezigen een Geodetisch Dictee afgenomen. Geodesie wereldwijd 348

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 368