Oud -bestuursledenreünie, op 13 maart vond na enkele jaren weer een oud-bestuurs- ledenreünie plaats. Na bezoekjes aan het Mauritshuis en het nieuwe Tweede Kamerge bouw in Den Haag werd de terugreis naar Delft aanvaard, waarna gedineerd werd in de Bond waar 's avonds ook gefeest werd. Opvallend was dat vooral de "oude" en "jonge" generatie vertegenwoordigd was. Positief saldo, ook dit jaar weer heeft Snellius goed geboerd wat resulteerde in een positief saldo van om en nabij de 2200 gulden, tot grote opluchting van de penningmees ter. Quintet, in plaats van de gebruikelijke 6 personen, grepen wij de gelegenheid aan om aan te tonen dat het ook mogelijk is om met 5 personen te besturen. Zonder een commis saris activiteiten, maar met een bestuurscommissie Snel van Royen lijkt dit gelukt te zijn, gezien de diverse activiteiten. R.ecepties, bij diverse gelegenheden konden wij gelegenheid geven om ons bestuursklof- fie aan te trekken. Recepties van collega-besturen zijn bezocht. Acte-de-présence werd gegeven bij de promoties van de heren Salzmann (6 april) en Koop (11 mei). Tevens promoveerde op 15 juni (tijdens het zomerkamp) de heer Graafland. Twee prominente bewoners van ons gebouw besloten tijdens ons bestuursjaar de faculteit te verlaten namelijk de heren Bakker (18 december), erelid van ons Gezelschap en professor Rummel (11 juni), een zeer gewaardeerd docent. Snel van Royen, alias Snellius, een Nederlandse astronoom en wiskundige die leefde van 1580 tot 1626. Bekend geworden door zijn brekingswet en zijn landmeetkundige theorieën, maar vooral ook door de studievereniging die er nog steeds trots op is zijn naam te mogen voeren. Truien, na een jarenlange discussie over kleur, model en opdruk van toekomstige Snelliussweaters konden ze eindelijk tijdens de excursie gepresenteerd worden. De truien in de kleuren rood en zwart zijn bedrukt met het Snelliussymbool, een definitie van "Geodesie" en de formule van Stokes. Utrecht, als "revanche" voor de Diës die door de Amsterdamse Geodetenborrel werd georganiseerd, nam de Utrechtse Geodetenborrel de uitdaging aan om samen met het Snelliusbestuur de Diës te organiseren. In hun stamcafé "The Black Horse" werd samen een programma in elkaar gedraaid (overigens spoedig hierna werd dit café om duistere redenen gesloten). Eenmaal gedéchargeerd konden we rustig genieten van een prima diës. Snellius 349

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 369