De voorzitter onder het zand tijd om een voorraad brood aan te leggen voor zondag. Dat blijkt makkelijker gezegd dan gedaan. Twee bakkers moeten hun vriezer overhoop halen om ons van de nodige "halfjes en helen" te voorzien. Tot overmaat van ramp begint het ook nog te regenen. Dat wordt binnen eten. Bart en Coen hebben hun schaapjes, ook de twee verloren, terug geloodst naar de camping. Het avondmaal bestaat uit macaroni met saus en dat gaat als zoete koek naar binnen, helaas niet bij de commissie, want die moet wegens tekorten aan de patat. In navolging van het zomerkamp komen ook hier de bingokaarten op tafel. Oké een beetje geïmproviseerd, maar wel gezellig. Vanavond is het open avond. Het is gelukkig weer droog. Om negen uur komen de eerste nieuwsgierige gasten en naarmate het later wordt, loopt het aardig vol. Er wordt behoorlijk geïntegreerd, hoewel sommigen zich liever aan één persoon wijden (zoveel meisjes zijn er tenslotte niet). Rond een uur of vijf vertrekken de laatsten die nog voor zonsopgang thuis willen zijn. Dan komen de frikandellen, die nog over waren na de barbecue, voor de dag. Het kamp vuur is, dankzij Joeri en Baco, nog in staat om de aan stokken geprikte frikandellen te roosteren. Zo zitten om half zes een vijftiental geodeten gezellig om een geïmproviseerde barbecue. Zeer voldaan zoeken we daarna de tent op. Joeri en Baco belanden in de bartent en de rest neemt wel de juiste afslag en belandt in een slaapzak. zondag, eind goed al goed Eerst lekker uitslapen en ontbijten. Daarna...Opruimen. Aangezien de nullen niet zomaar weg kunnen (daar zijn ze nog niet genoeg geodeet voor), helpt iedereen met opruimen. Alles wordt netjes naast de toiletten opgestapeld. Geodesie wereldwijd 354

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 374