EXCURSIE 1993, GEOIDE Marco van der Horst Pepijn Cluitmans Mare Crombaghs Floor van der Linden Janet Kuiper - voorzitter - secretaris - penningmeester - commissaris OVEE - commissaris OVEE Zondag Op zondag 18 april 1993 ging de zoveelste buitenlandexcursie van start. Onder de noemer GeoiDe (Geodesie in Duitsland/Denemarken Excursie) werden acht dagen lang bedrijven, instellingen en jeugdherbergen bezocht in het noorden van Duitsland en in Denemarken. De commissie dacht dat ze het allemaal wel voor elkaar hadden en met de hulp van begeleiders Tjeu Lemmens en Marcel Martens en chauffeur Gerard Meier moest het wel een leuke en leerzame excursie worden. Met een bus die van boven bijna vol was met deelnemers en van beneden helemaal vol was met bier, werd ongeveer op tijd vertrokken. Op de snelweg hield de excursie voorzitter zijn welkomsttoespraak en de Snellius voorzitster deed daar nog een schepje bovenop. Zij bood tevens het eerste exemplaar van de inmiddels beroemde Snellius- sweaters aan de ontwerper ervan: Raoul Quadvlieg. Deze sweaters deden het 'wij-gevoel' tijdens de rest van de excursie veel goeds. De eerste etappeplaats was Nordenham. In de stromende regen arriveerden we bij de jeugdherberg. Op een paar gehandicapte kleuters na waren we de enige gasten. De jeugdherberg lag trouwens een takke eind van het 'centrum' verwijderd, zodat iedereen met een nat pak (van de regen) en een flinke honger (van het lopen) het stadje verkende en....veroverde. Met name café Charlie bleek op de meegereisde geodeten een grote aantrekkingskracht uit te oefenen. Bijna iedereen was er en vermaakte zich met bier, tafelvoetbal, Duitse disco of strippoker. Maandag Lang voordat de wekker in de commissiekamer afliep, stonden de eerste deelnemers al onder de douche. Wat een tegenvaller! De commissie had nog zo gehoopt om geweld te mogen gebruiken bij het uit bed krijgen van enkele deelnemers. Na de Weser overgevaren te hebben (met de pont) arriveerden we in Bremerhaven, alwaar de eerste excursie zou plaatsvinden bij het Alfred Wegener Instituut fur Polar- und Meeresforschung (AWT). Het programma omvatte een aantal lezingen, een lunch, een diapresentatie en een verrassing. Geodesie wereldwijd Geodesie In Duitsland Denemarken Excursie 356

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 376