exemplaren waren ook meegenomen en konden wij bekijken. Hierna was iedereen moe, heel moe. Maar Gerard heeft ons weten op te fleuren met een extra cultureel itempje: 'Lille Havfrue', ofwel de kleine zeemeermin (ze is echt heel klein). Hier hebben wij onze mooie groepsfoto genomen. 's Avonds was er onze tweede kans om het Deense nachtleven onveilig te maken. Dit resulteerde in escapades in Tivoli, niet meer in jeugdherberg kunnen en avontuurtjes met Italiaanses. Wachten duurt lang! Vrydag De laatste excursie dag brak aan, dit werd de fotocie emotioneel een beetje teveel en deze heeft hierdoor het ochtendprogramma gemist. We gingen naar de Storebaelt, hier wordt de langste tunnel-brugverbinding van de wereld gebouwd. Deze moet de verbinding Jutland-Kopenhagen mogelijk maken. De speech hier was een stuk saaier dan ons werd voorgespiegeld, veel getallen werden naar ons hoofd geslingerd. Imposant was het geheel wel, foto's en maquettes zorgen daarvoor in de expositie ruimte. 's Middags kregen we in het geofysisch instituut een warm welkomstwoord van Prof. Tscherning. Dat we dit warme woord nodig hadden bleek later in de ijskelder waar het Groenlandklimaat werd nagebootst. Ook zij zijn in Groenland aan het werk in samenwer king met het KMS (zie gisteren). Altimetrie werd hier nogmaals zeer duidelijk toegelicht. Na het officiële gedeelte werden wij uitgenodigd om de Denen te leren barren. Dit resulteerde in veel bier, bierestafettes en heftige integratie. Ook de Deense studentes werd Snellius 359

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 379