ZOMERKAMP 1993 ROHEL (FRIESLAND) Jonica Louws Ada van Vliet Arnold Bijlsma Yvo Hollman Arnaud Mensen Joeri de Bruin voorzitter secretaris penningmeester commissaris algemene zaken commissaris activiteiten commissaris bar Margriet Schepman Simon Schoustra wekkerlid wekkerlid Het zomerkamp 1993, van 7 juni t/m 25 juni, was in Rohel gepositioneerd. Rohel is een heel klein dorpje in Friesland, het ligt ±12 km ten zuidwesten van Heerenveen, op 300 m van het Tjeukemeer. Rohel ligt zo verlaten, dat het Openbaar Vervoer het regelmatig ook maar liet afweten. Met name in het weekend waren de busdiensten met grote tussentijden ingeroosterd en op vrijdag reden er na 19.00 uur überhaupt geen bussen meer naar Heerenveen. Het kampement werd opgeslagen bij de vriendelijke en enthousiaste familie Eefting. De bar, ingericht in de schuur op het erf, was dit jaar extra aangekleed met een kippenhok. Dit hok kon niet zo makkelijk verhuisd worden, waardoor besloten werd om het maar in de bar te laten staan. De kippen raakten na enig gekakel toch snel gewend aan onze luidruchtige aanwezigheid. Gedurende de drie weken hebben twee muzieknummers een ware hekse in de bar veroorzaakt: "Vlieg met me mee naar de regenboog" van Paul de Leeuw, en "Warming up/Cooling down". Bij beide tunes danste, zwaaide en fitnesste iedereen mee. De bar had hierbij echter zoveel te lijden, dat vanaf de tweede week toch echt verboden was om er nog op te staan. Iets wat de commissieleden ook niet snel zullen vergeten betrof de Snelliusvlag. Geduren de een zomerkamp wappert deze altijd aan de vlaggemast op het kamp. Na de open avond constateerden we echter geschrokken dat deze verdwenen was (het kamp zag er plots zo kaal uit). Gelukkig hebben 'onbekenden' de vlag drie dagen later en na lang aandringen teruggebracht. Opbouwweekend: 4, 5, 6 juni Kampstaf (Jan Dukker, Ton Stam, Daan Gast), kokshulpen (Erik Dolle, Peer Molenaar) en commissieleden hebben dit weekend besteed aan het opbouwen van het kamp. Dit betekent veel zweten, tenten opzetten, ruzie of je met het grondzeil moet beginnen of eindigen (tent grondzeil buitentent), twee keer de barbanken in elkaar schroeven omdat de eerste keer altijd fout gaat, gratis flipperen, en een boel gezelligheid. Op zaterdagavond werd de buurt uitgenodigd voor een rondleiding, uitleg en voor een drankje. Dit laatste vatte een buurtbewoner wat al te ruim op en verliet 's avonds kruipend de bar om via de greppel zich naar huis te begeven. Op deze avond werd ook de bar aan een grondig onderzoek onderworpen. Hij bleek stevig genoeg te zijn, zelfs bij "Vlieg met me mee...", waarbij de meesten meer op dan naast de bar te vinden waren. Geodesie wereldwijd 362

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 382