Op zondagavond kwamen de zomerkampdeelnemers aan, waarna de rust van het afgelo pen weekend definitief voor drie weken afgelopen was. De commissie was er nu helemaal klaar voor. Week 1 Direct de eerste avond in de eerste week werd een dropping gehouden. Groot voordeel hiervan is dat nog weinigen de omgeving kennen. Op dinsdag deden velen mee met een sportief partijtje volleybal. Ook de volgende dag was een sportieve aangelegenheid in de vorm van de voetbalwedstrijd Nederland - Noorwegen. Als speciale bar was er op deze woensdag een provinciale bierenbar, waarbij Joeri speciaal bier uit de diverse provincies over de toog liet gaan. Op donderdag had de commissie een cursusavond met een snackbar ingeroosterd. De cursusavond was serieus voorbereid: klaveijassen, muziek, EHBO, e.d. Eén cursus sprong er wat animo betreft volledig uit: koe melken. De boer en zijn zoon gaven uitleg en deden het voor. Iedereen wilde dit wel eens proberen. De snackbar kenmerkte zich door tosti's en mislukte wafels. Cursus koe melken Voor de vrijdagavond waren de ouders uitgenodigd. De meeste ouders wilden ook meeëten (maaltijdsoep) om op die manier goed de sfeer te proeven. Ook zij moesten na afloop hun bord en bestek buiten afwassen in een emmer: afwasborstel bemachtigen en met nog vier borstels in dezelfde emmer je afwas doen. De ouders vonden deze 'camping neigingen' prachtig en genoten er tevens van dat ook een begeleider (Aalders) aan een corveebeurt gezet werd. De rondleiding door het kampement werd eveneens met grote belangstelling gevolgd. Hierna gaf Jonica een 'college' over de komende meetoefening op het schoolbord en werden de ouders met zoon of dochter het veld ingestuurd om de pas Snellius 363

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 383