opgedane kennis in praktijk te brengen. Wat doe je tijdens een zomerkampweekend in Friesland? Iets karakteristiek voor die provincie, fierljeppen dus (oftewel slootje springen met stok). Op zaterdag vertrokken we met ongeveer 20 man/vrouw en 3 fototoestellen naar Joure waar de plaatselijke fierljep- baan was. Eén ding is voor velen nu wel duidelijk, fierljeppen is veel moeilijker dan het lijkt. In de twee uur dat we daar waren, zijn er vele foto's gemaakt en hebben velen een nat pak gekregen, 's Avonds kon iedereen zich warmen aan een immens kampvuur op hot kamp. Week 2 In de tweede week begonnen we met de jaarlijks terugkerende voetbalwedstrijd tegen de plaatselijke club. Het resultaat wil niemand weten, de bierestafette na afloop in de kantine hebben we in ieder geval wel gewonnen. Op woensdag kwamen enkele lc en 2C jaars op visite, 's Morgens kregen zij uitleg over wat geodesie was en voorlichting over het studieprogramma en 's middags gingen zij mee met een meetploeg om een graantje praktijk op te pikken, 's Avonds deden zij mee met het avondprogramma dat de commis sie had georganiseerd. Geheel passend aan hun levenswereld stond die avond een zeskamp en een chocobar op het menu. De zeskamp werd binnen een half uur 'in elkaar gedraaid' aangezien deze onvoorzien toch maar binnen gehouden moest worden. Helaas, we hadden zulke leuke dingen bedacht voor buiten... Veulen L.G. Snellius Donderdag 17 juni 1993 was dé grote dag: het IV* zomerkamplustrum van Henk de Heus. Speciaal voor deze gelegenheid waren zijn vrouw en kinderen naar Rohel gekomen. Na de onvermijdelijke speeches en goedbedoelde cadeaus werd familie De Heus met paard en Geodesie wereldwijd 364

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 384