wagen richting Tjeukemeer gebracht. Daar moesten zij via uitzetgegevens een schat opgraven (lees: opvissen) en een beerenburg op een vijf meter hoge jalon zien te scoren. De Heus wist beide klussen feilloos te klaren, zodat de open avond in alle hevigheid onder aanvoering van DJ Jos kon losbarsten. Maar niet alleen vanwege het lustrum van De Heus was dit een bijzondere avond. Afgelopen weekend was er op de boerderij een veulen geboren. Volgens de 'hipponomie' diende de naam van het veulen met de letter L te beginnen, zodat het beestje voortaan met de welsprekende naam L.G. Snellius door het leven mag. Op de open avond werd het veulen in het bijzijn van ruim honderd geodeten gedoopt door de voorzitters van het Snelliusbestuur en de Zomerkampcommissie. En nu maar hopen dat het later veel prijzen moge winnen! Vrijdags was de traditionele day-off: gewoon ongecompliceerd barhangen of voor de verandering eens vroeg naar bed. Zaterdags stond een bezoek aan Oranjewoud in Heerenveen op het programma. Na een standaard diapresentatie op het hoofdkantoor, vertrokken we per auto richting Wartena, waar we een overheerlijke lunch met beerenburg kregen aangeboden. Vervolgens mochten we allemaal in een praam plaatsnemen en werd een gezellige en zeker heuglijke rondvaart over de Friese wateren gehouden: kennis van vervlogen geodetische woorden, meting van de breedte van een vaart, bierwedstrijden en vooral géén plaspauzes. De gekregen handdoek werd door velen als welkome aanvulling van zijn zomerkampspullen be schouwd. Oranjewoud bedankt! Excursie Oranjewoud Op zondag werd het weer eens tijd om de conditie op peil te brengen: softbal, hetgeen in goede aarde viel bij de Zomerkampgangers. Snellius 365

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 385