als het Bestuur 1993/1994 van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius. Gelukkig verliep de bestuurswissel zonder slag of stoot, zodat een ieder zich vol overgave kon storten op de wisselreceptie, voorzien van oude jenever, en alles wat daarna zou komen. Vele collegabesturen, commissies en andere has-been-units kwamen het frisse bestuur felicite ren met zijn installatie. De aangeboden cadeaus werden hartelijk in ontvangst genomen, al bleken ze niet allemaal even receptieproof te zijn: de gekregen wc-rollen en bierviltjes kregen al gauw een vliegende dimensie en werden even later volledig doordrenkt en misvormd op de kantinevloer aangetroffen. Gelukkig gold dit in veel mindere mate voor de bestuursleden en zijn ze alle zes heelhuids thuisgekomen en knus ingestopt door het je- wordt-weer-thuisgebracht-comité. Een week later vond de viering plaats van de 53c dies, dit jaar georganiseerd door de Utrechtse geoborrel. Twee bussen vol togen naar de Domstad. De ene bus bracht een bezoek aan de afdeling Vastgoedinformatie van de gemeente Utrecht en aan ingenieursbu reau Van Steenis; de andere bus kwam bij CMG i.s.m. Waterleidingbedrijf Midden- Nederland en bij de Nederlandse Spoorwegen over de vloer, 's Middags was er tijd voor minder geodetische aangelegenheden: eerst werd een bezoek gebracht aan het museum 'Van speelklok tot pierement', alwaar we werden rondgeleid door een bijdehante studente ("Jullie staan toch altijd met die roodwitte palen in het land?"); daarna was er een rondleiding door de binnenstad, die voerde langs vele onbekende en ongekende plekjes. De dag werd afgesloten met de traditionele boerenkoolmaaltijd in De Koophandel en een feest in De Bolk, al was voor dit laatste het woord bar beter op zijn plaats. Mede door het verven van de bar van onverwoestbaar bruin naar onweerstaanbaar bordeauxrood, was het bargebeuren ook in 1993/1994 een onmisbare factor. Een aantal thema's is inmiddels uitgegroeid tot een traditie, zoals een open podium, een spelletjesbar samen met het personeel, een videonacht, een excursiebar en een sinterklaasbar. Sinter klaas leek voor velen een uitgemaakte zaak, maar de natuurgetrouwe Zwarte Piet van dit jaar bracht toch menigeen aan het twijfelen ("Oeioeioei!"). Daarnaast waren er ook volstrekt nieuwe thema's, zoals de zeemansbar met echte haringen, de dinobar met minder echte dino's en de grabbelgleufbar. Bijzonder was toch wel de OV-speurtocht, terug van weggeweest. Niet Rotterdam, noch Utrecht of Amsterdam, maar Geldermalsen bleek de bottleneck in het geheel. Gelukkig kende men het bestuur langer dan vandaag en wist men hen te traceren in hartje Amsterdam. ...en voor de winnaars had er nog wat taart moeten zijn. Het winterfeest en geofeest hadden dit jaar als thema's 'Rood' respectievelijk 'Alle eendjes zwemmen in het water'Mede door de aanwezigheid van een dertigtal Belgen en een handvol Duitsers werd het winterfeest een groot succes. Men integreerde volop op de dansvloer, discussieerde heftig aan de bar en een enkeling vegeteerde behoorlijk op de wc. De drukte op het geofeest was helaas iets minder, al ging dat zeker niet ten koste van de gezelligheid. De Eindhovense coverband 'Bedrock City' hield de spanning erin (380V) en zorgde voor een waardige afsluiting van het collegejaar. Het derde jaarlijks terugkerende feest is het eerstejaarsfeest, dat altijd plaatsvindt na het voetbaltoernooi. Het eerstejaarsfeest van dit jaar blonk echter uit in originaliteit: ten eerste werd de muziek door slechts weinigen begrepen en ten tweede bleek de rekening na afloop logisch"1. Snellius 373

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 393