Sportief gezien stond Snellius ook zijn mannetje: een volleybaltoernooi, een fietstocht, een estafetteloop en een voetbaltoernooi. Het volleyballen werd natuurlijk door het bestuur gewonnen, terwijl de overwinning van het voetbaltoernooi dit jaar per ongeluk bij het personeel terechtkwam. De estafetteloop was wederom de Veluweloop. Gezien de prestatie op met name de laatste afstand, mag het een wonder heten dat we binnen de 200 eindigden. De fietstocht is een verhaal apart. Een aantal jaren geleden is men al eens rond het IJsselmeer gefietst. Voor een aantal was dit de aanleiding om hier een vervolg aan te geven en daarom werd besloten het ruim 200 kilometer lange parcours van de Am stel Gold Race te volgen. Een dozijn sportievelingen toog naar het glooiende zuiden en deed zijn of haar best om de lokale heilinkjes te bedwingen, onderweg geestelijk bijgestaan door een heuse soigneur. Speciaal voor de gelegenheid had het bestuur medailles en oorkonden gemaakt, die moe maar voldaan in ontvangst werden genomen. De Snellius fietstocht De buitenlandexcursie werd dit jaar voor het laatst gehouden in april en voerde langs verschillende geodetische bedrijven en instellingen in België, Luxemburg en Duitsland. Op verzoek van de faculteit is de excursie uit het vierde kwartaal gehaald en verplaatst naar de eerste week van het derde kwartaal. Zodoende werd in 1993 een interim-excursie van slechts 4 dagen gehouden. Het zomerkamp vond plaats in Lievelde in de Achterhoek. Daan Gast, erelid van ons Gezelschap, nam na dertig jaar (30!) afscheid van het zomerkamp en de faculteit. Dertig jaar lang fungeerde Daan als pijler van het zomerkamp en als onmisbare schakel voor Snellius. Geheel in stijl werd Daan in het zonnetje gezet en met vele cadeaux en speeches Geodesie wereldwijd 374

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 394