bedankt voor zijn geDAANe arbeid. Het eerstejaarsweekend huisde in Pijnacker en telde slechts twintig (20!) aankomende eerstejaars. Gezien de uitgebreide verslagen van de desbetreffende commissies van deze drie Snellius- activiteiten, willen wij u daar graag naar verwijzen voor de saillante details. TU-praktyk De taak van de commissaris TU-praktijk is om de studenten een beter beeld te geven van de geodetische beroepspraktijk door middel van het organiseren van excursies, lezingen e.d. In samenwerking met de overige studieverenigingen in Delft werd een groot symposium opgezet met als titel 'De liefde voor de techniek' over de motivatie van de (aankomende) student om techniek te kiezen. Jammer genoeg was er geen enkele geodesiestudent die aan dit symposium deelnam. Gelukkig was er voor de sollicitatiecursus, die ook samen met de andere studieverenigingen werd georganiseerd, meer belangstelling. Daarnaast was er ook een aantal bedrijfsbezoeken of -presentaties. Het internationale bedrijf Schlumberger bood zich aan zich op de faculteit te profileren en er werden leerzame bezoeken gebracht aan het ITC in Enschede en aan de Landbouwuniversiteit en het Staringcentrum in Wageningen. De diesexcursie is meestal de laatste officiële handeling van het bestuur. Sinds een paar jaar is er aan de universiteit van Gent een opleiding die enigszins vergelijkbaar is met onze opleiding. Een aantal Belgische studenten is dan ook van plan om na afstuderen in Gent aan onze faculteit te komen studeren. Dit heeft geresulteerd in een nauwer contact tussen Snellius en de Belgische studenten, dat in de toekomst zeker verbeterd zal gaan worden. Als aanzet hiertoe werd tijdens de viering van de 54c dies een bezoek gebracht aan de Gentse faculteit. Een viertal professoren gaf een duidelijk beeld van de situatie in België versus de situatie in Nederland. Na afloop van de lezingen was er onder aanvoe ring van enkele Gentse studenten een interessante rondleiding door de stad en een zeer gewaardeerd bezoek aan een plaatselijke kroeg. De terugreis had echter nogal wat voeten in de aarde: slechte bediening in de kroeg of het vinden van Bfr. 1000 bleek aanleiding tot het zich afzonderen van de groep met als gevolg dat men deze niet kon terugvinden. Hierdoor waren dertien mensen genoodzaakt om een alternatieve terugreis te verzinnen, vooral als daarbij wordt vermeld dat de Belgische Spoorwegen tot elf uur 's nachts staakte. Onderwys De woorden continuïteit en rust zijn zeker niet van toepassing geweest op het onderwijs van 1994. De grootste ontwikkelingen op onderwijsgebied deden zich voor met betrekking tot het studieprogramma. Het vieijarig blokonderwijs was nog maar amper gelanceerd (1991) of er diende alweer een nieuw curriculum opgesteld te worden, namelijk een vijfjarig curriculum. Hoewel de politiek nog niet beslist had over de vijfjarige studieduur, begon de cohort 1994 op last van het College van Bestuur aan een eerste jaar behorende bij een vijfjarig curriculum. Het curriculum voor het tweede tot en met het vijfde jaar is gedurende 1994/1995 door het faculteitsbestuur opgesteld. De Opleidingscommissie stelde in 1994 een conceptprogramma op en dit concept was aanleiding tot uitgebreide discus sies. De faculteit organiseerde daartoe een tweetal middagen: een interne discussiemiddag Snellius 375

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 395