en een discussiemiddag waarin de mening van 'de geodetische buitenwereld' werd gehoord. Maar de grootste discussie vond plaats op het onderwijsnetwerk via direct mail. De conclusies en resultaten van deze discussie, samen met de meningen tijdens de (thema)stuurgroepen, fungeerden als belangrijke richtlijnen voor het uiteindelijke programma. Het vak Dynamische Gegevensverwerking bleek in meerdere opzichten een Struikelvak, Veel discussie en deeltentamens bleken het probleem niet significant te verhelpen. Uiteindelijk is besloten het vak voor de cohorten 1991 en eerder facultatief te maken. Niet alleen intern waren er belangrijke veranderingen, ook van hogerhand kwamen er allerlei kortende maatregelen. Alle studenten kregen in 1993/1994 te maken met de tempobeurs. Dit hield in dat men minstens een kwart van het nominaal aantal studiepun ten diende te halen; zo niet dan werd de studiebeurs voor het daaropvolgende jaar een lening. Voor 1995/1996 zijn de verwachtingen dat de norm zal worden opgeschroefd naar 50%. Naast deze risicofactor die aan de studiebeurs kleefde, stond de hoogte van de studiebeurs ook ter discussie. De regering heeft besloten de hoogte van de beurs voor uitwonenden in drie jaar te verlagen van 560,00 naar 425,00. Daarnaast werd ook nog de beruchte OV-studentenkaart beperkt geldig: of door de week of alleen in het weekend. Dergelijke maatregelen, waarbij de student flink moest inleveren, waren echter zeker geen hamerstukken en leidden tot (uit de hand gelopen) demonstraties, protestacties en verhitte discussies met de verantwoordelijke personen. Vragen als: "Studenten dienen aan de tempobeurs te voldoen, maar hoe zit het dan met de kwaliteit en de studeerbaar heid van het aangeboden onderwijs?". En verder... Het subkritische aantal van 20 eerstejaars heeft de faculteit doen besluiten tot het aantrekken van een studievoorlichtster, Michèle Kroon. Op die manier moet het mogelijk zijn meer eerstejaars te trekken en de naamsbekendheid van geodesie te vergroten. Professor Rummel is in 1993 vertrokken naar München en is opgevolgd door professor Klees. Het satellietobservatorium in Kootwijk werkt voortaan onbemand; het personeel is naar Delft verhuisd. De Méér-dan-Konsumentengids wieip ook dit collegejaar een kritische blik op het onderwijs van de faculteit. In deze jaarlijkse gids worden alle geodetische vakken en de verplichte vakken van buiten de faculteit door de studenten onder de loep genomen. Een heilzaam middel om de genoemde studeerbaarheid te verbeteren en om studenten zinvol te informeren over de te volgen vakken. ...et emergo Drie Limburgers, een Zeeuw, een Hollander en een Fries: zes bestuursleden uit de verste uithoeken van ons land. En wat je van ver haalt is lekker. Zo'n jaartje lekker besturen smaakte eigenlijk best wel naar meer, maar je zult toch een keer die vinger uit de pap moeten halen. Gelukkig was het (nog) geen probleem om zes nieuwe bestuursleden te vinden voor een smakelijke voortzetting. Lekker toch? Geodesie wereldwijd 376

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 396