Na een ietwat onwennige kennismaking gingen de eerstejaars in groepjes van vier op de fiets volgens een door ons uitgezette puzzeltocht op weg naar het verre Pijnacker. Toen iedereen (al dan niet in de volgorde van vertrek) daar was aangekomen begonnen we met de altijd zo originele kennismakingsspelletjes. Gezien het lage aantal deelnemende eerstejaars (het waren er zestien) was het echter een eenvoudige opgave om iedereen snel te leren kennen. Ook werden er verwoede pogingen gedaan het Snelliuslied te leren hetgeen mede dankzij het programmaboekje heel aardig lukte zodat iedereen helemaal voorbereid was op de komst van het bestuur later die dag. Na het eten (andijviestamppot met echte knakworsten) durfden sommigen (na het verzamelen van de nodige moed) al aan de bel te trekken zodat weldra ook het rondjeslied er goed in kwam te zitten. Ondertussen deden we ook nog enige spelletjes, het animo hiervoor was echter niet zo hoog omdat iedereen elkaar al aardig begon te kennen. Later die avond hadden wij de eer bezoek te mogen ontvangen van het Snellius bestuur '93-'94 (exclusief Jonica) dat ook kennis kwam maken met de eerstejaars. Ze begonnen zoals gebruikelijk met het vertonen van de inmiddels wereldberoemd geworden diaserie om duidelijk te maken wat het Snellius-studentenieventje allemaal in houdt. Ook moest het bestuur eventjes laten zien hoe je nu precies een bierestaffette winnen moet. Na een nutteloze nachtelijke wandeling kon het bestuur er maar geen genoeg van krijgen zodat Arnold tot maar liefst vier uur 's ochtends door ging met het steeds maar weer opnieuw laten zien van dezelfde dia's (geen wonder dat de dia's gesmolten zijn) hetgeen niet echt gewaardeerd kon worden door de eerstejaars die probeerden nog wat nachtrust mee te pikken. Vrydag 19 augustus De dag begon vandaag om zeven uur 's ochtends met trompetgeschal dat bedoeld was om iedereen wakker te krijgen, dat dit niet geheel volgens de regels werkte demonstreerde Aart die er voortreffelijk in slaagde hier door heen te slapen. Na het ontbijt moest namelijk om half negen de trein gehaald worden voor een OV-speurtocht (minister Ritzen vond dat toen namelijk nog wel een geschikt programmaonderdeel voor een eerstejaars- weekend). In twee groepen opgesplitst en gewapend met een fototoestel en jalons togen de eerstejaars op pad met de opdracht om zoveel mogelijk mensen uit te leggen wat geodesie inhoudt, het Snelliuslied te gaan zingen en een zo leuk mogelijk reisverslag te maken door souvenirs mee te nemen en foto's te maken. Net toen alle eerstejaars goed en wel vertrokken waren werden we verblijd met de komst van Carola, die zo dus nog een dag van het programma miste. Later die dag werd er weer verzameld in Utrecht om vervolgens met z'n allen weer terug te gaan naar Pijnacker. Hier weer aangekomen stonden Ada Michaël al driftig te koken. Wij doodden de tijd intussen met piketje draaien, het was dit jaar uiterst effectief: er gingen maar liefst drie eerstejaars te water. Hierna kon de open avond beginnen. Het was gelukkig nog tot vroeg in de ochtend gezellig druk zodat er voldoende gelegenheid was over en weer kennis te maken. Het nadelige gevolg van zo'n avondje was echter dat er de volgende morgen een gigantische bierlucht uit het gebouw kwam zetten die naar verluidt nu nog in heel Pijnacker te ruiken moet zijn. Zaterdag 20 augustus Vanochtend kon er eens een keertje uitgeslapen worden, dit bleek wel weer eens nodig te Geodesie wereldwijd 378

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 398