Donderdag 14 april Na een 'rustig' nachtje op te korte en te harde bedden, zoals gewoonlijk, gingen we op weg naar onze eerste excursie. Die ochtend werden we ontvangen door Mr. Littlejohn bij de Europese Commissie in Luxemburg. Eén voor één kwamen er verschillende mensen over uiteenlopende zaken vertellen. Eerst kregen we een korte samenvatting over de historie van de Europese Commissie en hoe de organisatie in elkaar zat. Daarna kregen we uitleg over een GIS- project (GISCO). Dit project houdt zich bezig met de GIS op gemeenteniveau in Europa. Hierna kregen we uitleg over IMPACT (Information Market Policy ACTions). Binnen dit project zijn ze bezig met richtlijnen voor een standaardisatie van vooral GIS-data binnen Europa. Als laatste kregen we een demonstratie te zien van een CD-i en van het program ma ECHO (European Commission Host Organisation). Met behulp van dit programma kunnen geïnteresseerden on-line informatie krijgen over allerlei aspecten, zoals GIS en IMPACT. Die middag brachten we een bezoek aan het Laboratory For Geodynamics And Seismolo gy. Hier zouden we een rondleiding krijgen in de mijn waar de apparatuur voor aardgetij- denmetingen is opgesteld. Helaas stortte de mijn enkele maanden voor de excursie in, zodat het niet mogelijk was een bezoek te brengen aan de mijn. In plaats daarvan kregen we in een wijkgebouwtje een boeiend verhaal te horen over gravitatie en aardschollen. Daarna gingen we op weg naar Bonn, waar we de nacht doorbrachten. Die avond kreeg de commissie uitgebreid uitleg over het Duitse menu door een van de begeleiders. De commissie zal echter nooit meer een gerecht met mierikswortel bestellen. Dat was écht niet te eten. Dat we onze OV-jaarkaart in de Duitse bus konden gebruiken was wel een pluspuntje. Vrydag 15 april 's Ochtends moest iedereen zijn beslapen beddegoed op de gang leggen. Nu kon je duidelijk zien waar jongens en waar meisjes hadden geslapen. Daar waar het beddegoed was opgevouwen, hadden meisjes geslapen. Die ochtend werden we ontvangen op de Universiteit van Bonn. Na een korte uitleg over de universiteit, kregen we uitleg over hun deeltjesversneller. De volgende twee onderwer pen hadden betrekking op stedelijke inrichting en de problemen die er optraden in het voormalige Oost-Duitsland. Na deze excursie gingen we eten in de mensa van Bonn. We waren van tevoren gewaar schuwd voor het eten en inderdaad, het eten zag er niet echt smakelijk uit. Die middag brachten we een bezoek aan de Bruinkoolmijn in Rheinland. Hier exploiteren ze op grote schaal bruinkool, waarvoor hele stukken land afgegraven worden met behulp van immense machines. Na een algemeen verhaaltje kregen we dé rondrit in een als bus vermomde vrachtauto. Zo stonden we naast een graafmachine die groter was dan het Geodesiegebouw. Die nacht zouden we overnachten in een jeugdherberg in Essen. Op dat moment werd daar ook de International Geodetic Student Meeting van dat jaar gehouden. Die avond Snellius 381

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 401