theodoliet en een waterpasinstrument. Na het meten was er een lezing van de heer Aalders over de zin en onzin van het zomerkamp. Omdat het de hele week had geregend, gingen de meesten thuis droge kleren halen, zodat er in het weekend slechts 20 geo's overbleven. En toen was het weekend. Was het de hele week slecht weer, dit weekend werd het gelukkig een stuk beter. Zaterdagmiddag was er een excursie naar de steengroeven van Winterswijk. Eerst kregen we een aantal dia's te zien over de geologische ontwikkeling van de omgeving rond Winterswijk. In museum Freriks konden we allerlei geologische vondsten bekijken. Hierna vertrokken we naar de groeven waar we zelf steentjes konden hakken. We zochten naar pyriet, fossiele schelpjes, en fossiele dino voetstappen. Aan het eind van de middag moesten we het hakken helaas opgeven, we werden namelijk verwacht bij radio ZSOM, de radio voor regio Groenlo. In het jongerenprogramma mochten we een half uurtje over geodesie en het zomerkamp vertellen. Een betere PR- stunt kan je toch niet bedenken, 's Avonds was er nog barbecue. Zondags stond er niets op het programma, zodat we ons alvast konden voorbereiden op de terugkomst van de overige deelnemers. De tweede week De tweede week begon met een exclusief tintje. Ronald en Erik, allebei met jasje en vlinderdasje, schonken vandaag niet de gewone zoete witte wijn, maar echte Champagne (uit Rusland). Dinsdag was een bijzondere dag: Vanavond werd er nog wat geleerd, het was de cursus avond: Men kon leren zich zelf te verdedigen, op de Brunsviga te rekenen, en nog veel meer. Op woensdag kon men nog wat leren. Achterhoeks en voetballen. Vandaag was de traditionele voetbalwedstrijd Geo-Locals. Wij wonnen de tweede helft maar uiteindelijk hebben we wel verloren met 10-3. Donderdag de 16dc Dit was de dag van Daan. Om half vier begon de receptie, met Ronald en Erik weer met jasje en vlinderdasje. In plaats van het normale eten was er nu voor iedereen een koud buffet. Na het eten werden Daan en zijn vrouw per huifkar naar het voetbalveld gereden, waar een voetbalwedstrijd plaatsvond tussen (oud-)geovoetballers. Na afloop werd iedereen naar binnen gebracht, waar het avondprogramma begon. De heer Garlich was vanavond ceremoniemeester en liet de volgende mensen spreken: Van Lamsweerde, Teunissen, De Heus, Bijlsma en Van Driel. Na de toespraken zorgde een dixielandbandje voor vrolijke klanken. Aan het eind van de avond veranderden deze vrolijke jazz-klanken in stevige disco muziek: Jos begon met draaien. Iedereen was dol enthousiast, zelfs de boer. Om half vijf vond hij het echter welletjes en draaide de stoppen eruit. Toch was het een geslaagde avond. Er werden zelfs hele vaten aangeboden! Omdat iedereen toch wel een beetje vermoeid begon te worden, werd er besloten om van de vrijdag een rustdag te maken. De overblijvers konden bijkomen van het afscheid nemen van de rest, en de commissie kon evalueren hoe het tot nu toe verliep, 's Avonds was er kampvuur met beugels en zoete witte wijn. Veel rust was er overigens niet, zaterdagmiddag om half vier zou de huifkar ons komen ophalen. Door een foutje stond de man niet in Lievelde, maar in Winterswijk. Uiteinde lijk is toch nog alles goed gegaan. De hele bar werd voor een uurtje even naar Winters- Snellius 385

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 405