Schneeuwwitten Winteravond' meegegeven. We hadden toen van watten sneeuwvlokjes gemaakt. Ook de combinatie bier en watten op de vloer geeft schoonmaakproblemen. Waren we niet tot acht uur 's ochtends bezig schoon te maken?" "Zo zo, jij weet het nog goed Catelijn," zei Arno, "Ik weet eigenlijk alleen nog dat we die ene man met die staart gevraagd hadden om plaatjes te draaien. Hoe heet hij ook al weer?" "Jos met zijn beroemde Dixo Jos. Ik vond dat hij altijd leuk draaide." Rico dacht er blijkbaar met veel plezier aan terug. "Hebben we eigenlijk alleen maar feesten georganiseerd?" vroeg Gini. "Nee joh," zei Margriet, "we hebben ook een paar excursies gehad. Een excursie naar een Jeneverstoke rij, waar je een fles jenever mee naar huis kreeg, die heb je nota bene zelf georganiseerd! Weet je dat niet meer?" "O ja, en Catelijn heeft een keer een excursie georganiseerd naar het KIM in Den Helder, waar ze het over plaatsbepaling hadden. Daar hebben we nog op de simulatiebrug gestaan. Echt goed deden we het niet geloof ik," herinnerde Gini zich. "Heb jij als commissaris onderwijs nog wat leuks beleefd?" vroeg Arno aan Margriet. "Ach, leuk? ...Ik had dat jaar in elk geval genoeg te doen. Zo werd er een nieuw vijfjarig studieprogramma ontwikkeld, moest er een tentamenrooster komen en niet te vergeten natuurlijk de Méér-dan-Konsumentengids! Dat waren wel leuke dingen. Wat me nog erg is bijgebleven is dat er voor een vak geen tentamenopgaven beschikbaar waren. De docenten waren simpelweg vergeten een tentamen te maken. (Niet leuk, zeker niet voor de studenten die dat tentamen wilden doen.) Nu kun je je dat niet meer voorstellen, omdat de docenten elektronisch worden gecontroleerd op het maken van tentamens, maar toen was het nog mogelijk dat docenten geen tentamen hadden gemaakt of het verkeerde tentamen gaven." "Ja, dat was in de tijd dat men net begon met steeds meer dingen automatiseren. Ik ben toen nog begonnen met de automatisering van de financiële boekhouding. Ik weet nog wel dat onze faculteit heel vooruitstrevend was, omdat iedereen een e-mail adres had. Nu spreekt dat voor zich," peinsde Rico. "Toch vond ik de feesten nog wel het leukste," aldus Arno, "vooral het geofeest waar een goede band optrad." "Ja, dat weet ik ook nog wel," zei Simon, "op die dag was toch ook de Europacup I finale tussen Ajax en Barcelona?" "Nee, dat was in 2005, toen was Ajax- AC Milan," wist Arno, de voetbalkenner. "Nou ja, hoe dan ook, Ajax won en voordat het feest goed en wel begonnen was, was er al een vat opgegaan om te vieren dat Ajax gewonnen had." Zo werd er de gehele avond gezellig nagepraat. Helaas hebben we de rest van het gesprek niet meer kunnen vastleggen. Een fles jenever viel op de DCC-recorder die het gesprek opnam. U kunt echter van ons aannemen dat het zeer gezellig bleef en dat iedereen op het eind dacht: "Wat was het toch een beregezellig bestuursjaar! Snellius 393

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 413