EXCURSIE 1995, EXODUS Erik van der Mark Monique Bode René Krul Krist van Besien Mirjam Bilker Merlijn Simonse voorzitter secretaris penningmeester lid lid lid Het dreigde een weergaloze ervaring te worden, deze Exodus, die men ook wel Engeland X-cursie Of Delftse Uittocht van Snellius noemt. En wat de achterblijvers vreesden, gebeurde ook! Het wérd een weergaloze ervaring, deze uittocht die plaatsvond in de periode 29 januari 1995 tot en met 5 februari 1995. M&ar, de begeleiders Frank Kense- laar en Jitske de Jong en de deelnemers aan dit evenement zijn niet egoïstisch! Daarom bieden we alle achterblijvers de kans om onze ervaring ook een klein beetje mee te beleven. We bieden deze mensen zelfs een kijkje in het Exobusboek, wat blijkt uit de schuingedrukte passages, citaten uit dit boek, in onderstaand verslag. Dit verslag geeft ons natuurlijk zelf ook de kans om de Exodus, die we nooit zullen vergeten, weer opnieuw te beleven. De Exodus-ervaring begon op de laatste zondag van januari in het legendarische jaar 1995. 's Ochtends om 35 minuten over negen, plaatselijke tijd, vertrokken we met de Exobus vanaf het centraal station van Delft. We werden uitgezwaaid door enkele achterblijvers. Hoewel de beloofde tafeltjes in de bus er niet waren, was iedereen tevreden. De bus met tafeltjes stond namelijk vast in Oostenrijk, met pech. Onderweg naar Hoek van Holland werden alle deelnemers welkom geheten door onze voorzitter Erik, die tevens de chauffeur Richard voorstelde. Bij het inchecken voor de Koningin Beatrix van Stenaline, die ons veilig en wel over moest zetten, bleek het volgende: 29-1-1995 De paspoorten worden gecontroleerd bij het aan boord gaan van het schip. 30-1-1995 Het paspoort van Richard (sjooffeur) verloopt. Toeval of timing??? Eenmaal op volle zee, werden we uitgenodigd door de kapitein in de navigatiekamer. Hij vertelde ons enthousiast wat al die schermpjes, knipperende lichtjes en hendeltjes nu precies voorstelden. Totdat bij de tweede groep opeens het alarm afging, gewoon een geintje van een collega. Aan boord bleek ook dat Geodeten echte filmliefhebbers zijn. Het kleine zaaltje, waar eerst Four Weddings and a Funeral draaide en later Speed, werd overspoeld door Exodus-gangers. Om ongeveer 18.30 uur, Engelse tijd, zaten we weer in de bus op weg naar Cambridge, waar we om 20.45 uur arriveerden. Waarna iedereen snel op zoek ging naar een gelegenheid om de honger te stillen. Het bleek dat velen onder ons de Pizzahut wel erg geschikt vonden, totdat sommigen er achter kwamen dat ze daar na 21.30 uur geen bier Snellius

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 415