Wegennet rond Londen kwijt waren. Zij was op haar gemak bloemetjes gaan plukken. Eenmaal aangekomen bij het RAL bleek: de rondleiding is erg punctueel georganiseerdAlles moet op tijd gebeuren. Caroline ergert zich eraan: "Je hebt maar 5 minuten per vent.Onderweg naar de jeugdherberg in Salisbury, hebben we nog even Stonehenge vanaf de weg bekeken. Eenmaal in Salisbury aangekomen, bleken we de hele jeugdherberg voor onszelf te hebben. Maar we moesten wel om half twaalf binnen zijn. Dit was voor de commissie geen probleem, die lag namelijk al om half elf op bed. De overige Exodus-gangers hadden duidelijk minder behoefte aan slaap. Met veel bier presteerde zij het toch nog om een (informele) stuurgroep te houden. Leendert kreeg het zelfs voor elkaar om door een klein bovenraampje te klimmen, nadat hij was buitengesloten. Jitske, Frank en Richard sliepen dit keer niet bij ons in de jeugdherberg, maar in een echt Engels hotel. Omdat sommige Exodus-gangers hadden geklaagd over de manier van wekken van de commissie, besloot deze een voorbeeld te stellen. Leendert werd 1 februari als eerste gewekt en wel met een fles water. Hoe goed dit werkte bleek wel uit het feit dat iedereen daarna snel uit bed was en we keurig op tijd bij de Ordnance Survey in Southampton aankwamen. Hiervoor kreeg de commissie zelfs een compliment. De excursie was erg interessant en de lunch lekker. Bij het begin van het tweede deel van de excursie was Erik kwijt met Carola. Erik: "Als stand-in voor Jeroen.Bij het vertrek richting London, liet onze chauffeur zijn rijkunst weer eens zien. Hij had de bus namelijk netjes tussen twee auto's ingeparkeerd, met enkele millimeters tussenruimte, en reed hem er nu zonder schade weer uit. Op zoek naar de jeugdherberg bleek dat de commissie haar heil dit keer moest zoeken bij een benzinestation. Maar niemand had bezwaar tegen een beetje sight-seeing London, toch?!? Uiteindelijk kwamen we bij de jeugdherberg, waar we wel een heel vreemd soort bed kregen, drie-persoons-stapelbedden. Nadat iedereen zich geïnstalleerd had, gingen we met de ondergrondse naar het centrum van Londen. De commissie had deze dag uitgeko zen om te gaan eten met Frank, Jitske en Richard. Het werd een leuk chinees restaurant in Chinatown, wat Jitske voor ons had uitgezocht. Met stokjes eten was hier verplicht, Richard vroeg om bestek, maar kreeg het niet. Hierna hebben we nog wat rondgehangen bij Trafalgar Square, terwijl anderen meer interesse hadden in de vele beroemde plaatsen in Londen. Eén groep vond het zo leuk in Londen, dat ze besloten om niet met de ondergrondse terug te gaan naar de jeugdherberg, maar de nachtbus te nemen. Waarna ze Snellius Schets van het Engelse wegennet: LEGENDA 397

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 417