Omdat de commissie zich vergist had in de tijd voor het ontbijt, werd er eerst maar een groepsfoto genomen bij het kasteel. Waarna we toch nog van het beste ontbijt sinds een week konden genieten. Vandaag stond een excursie naar het bezoekerscentrum van de Kanaaltunnel op het programma, waar vooral het reistijdenspel de aandacht van de Geodeten trok. Na een lunch van een half uur bij de MacDonalds in Folkstone reden we richting boot in Dover. Bij de douane moesten er enige tassen door het röntgenapparaat, maar ze vonden niets bijzonders. Gelukkig controleerden ze geen paspoorten, zodat onze chauffeur gewoon mee terug kon. Op weg naar de boot. Aankomst even voor 15.00. We blijven staan op de parkeerplaats. Om 15.30 staan we er nog. De Jong: "De boot vertrekt zo meteen om 15.45 en dan staan we hier nog.Kenselaar: "We gaan ons niet ongerust maken. We hebben afgesproken dat we ons niet ongerust gaan maken.We gaan ons niet ongerust maken.Door de dikke mist hadden we een uur vertraging, maar we kwamen toch nog op tijd aan bij de jeugdherberg in Duinkerken. Het bleek dat het daar carnaval was, wat veel getoeter en dronken mensen betekende, 's Nachts vierden de Geo's hun eigen carnaval op het strand van Duinkerken met veel bier en veel lol. Het hotel van de begeleiders kon dit keer het best omschreven worden met de term: vergane glorie! Maar gelukkig functioneerde alles nog. De volgende en tevens laatste dag gingen we na een Frans ontbijt op weg naar Brugge. Na een avondje carnaval in Dunkerque slaapt een groot deel van de geo-populatie in de bus: liefst 23 van de 35 student-deelnemers knapt een flinke uil. DAT IS BIJNA 2/3 Tjongejonge. Eenmaal in Brugge aangekomen werd iedereen wakker geschreeuwd door Krist. Waarna de groep in tweeën werd gesplitst voor een rondwandeling door Brugge, met uitleg over stadsvernieuwing, 's Middags was iedereen vrij tot de slotmaaltijd om liedjes, sketchjes of iets anders te verzinnen en cadeautjes te kopen. De slotmaaltijd was dit keer in restaurant "Tom Pouce", waar we gebonden tomatensoep, friet met appelmoes en stooflapjes en vruchtjes met slagroom kregen opgediend. Tussendoor werden er her en der cadeautjes uitgedeeld, speechen gehouden, bedankjes gezegd, liedjes gezongen en sketchjes opgevoerd. Ook werden de nodige rondjes gegeven, wat zich in de bus gewoon voortzette. Bij de grens was het tijd voor een plaspauze en werd de tas van Monique opgezocht. Bij H.I. Ambacht werd voor een tweede keer gestopt om Monique, met 40° koorts, af te zetten. Om 23.58 uur, dit keer eens niet volgens schema, waren we weer terug in ons oude vertrouwde Delft. Iedereen nam afscheid van elkaar en bedankte de commissie, om thuis in zijn eigen bedje na te dromen van de weergaloze ervaring die ze de afgelopen week hadden opgedaan. Tot slot willen we de leus van de excursie niet achter houden: IT WAS VERY INTERESTINGI Geodesie wereldwijd 400

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 420