's Avonds de eerste aflevering van de zomerkampsoap gespeeld door de commissie, waarin een superlollie van JR wordt gestolen door de nichtridder in opdracht van Don Jalon die deze fabriek over wil nemen, later blijkt dat de nichtridder is vermoord. Verder de introductie van het fenomeen de held van de dag. Deze dag was kok Henri de held omdat hij zich bij het afwassen in de vingers had gesneden, dit alles ging gepaard met enorme lol en het befaamde dansje, waarna de dobbelsteen geworpen werd, als voorbeeld deze eerste dag kwam het rondje op naam van de zomerkampcommissie. Dinsdag werden we op tijd gewekt en begonnen we weer met onze werkzaamheden, na wederom een lekkere maaltijd begonnen we met het avondprogramma wat bestond uit klootschieten (met verlies van drie kloten), na thuiskomst werd Rashied verrast door hem uit te roepen tot held van de dag, omdat hij een uur naar de douches had gezocht en toen hij ze vond, dacht dat ze aan het huis behoorden en vervolgens het kamp maar weer opzocht. Woensdag was het weer tijd om te gaan meten, ondanks de voortdurende regen. Tijdens het corvee konden alle aanwezigen luisteren naar het radioprogramma 'Achterhoek Info' waar enkele leden van de commissie uitleg gaven over Geodesie, het was ook hier dat de held van de dag bekend gemaakt werd. Bastiaan Timmer kreeg de titel omdat hij eerst tegen een grote witte steen was opgereden en later was vastgeraakt in de modder toen Joop toevallig langs kwam en hen uitlachte,alvorens doodleuk weer weg te rijden. Later 's avonds was het de beurt van de eerstejaars om het tweede deel vajn de zomerkampsoap te verzorgen, wederom was dit een groot succes. De rest van de avond werden we ver maakt door alle jaren die om de eer streden in een hintscompetitie. Dit alles was bedacht omdat door de aanhoudende regen de dropping cq. spooktocht geen doorgang kon vinden. Donderdag was het 's morgens al haasten, want de wekkerleden hadden de wekker niet gehoord en wekten dus een uur later dan gepland. Hiervoor kregen zij dan ook de titel helden van de dag. Donderdagavond was voor velen een openbaring want zij wisten waarschijnlijk nooit dat ze zo goed konden volksdansen, Dit bracht met zich mee dat de 'knupduukskes' een groot succes werden. Toen men van deze schrik bekomen was volgde de volgende, er werd een rondje tequilla gegeven want de Mexicaanse avond was aangebroken. Na veel mexicaanse muziek en drank gingen de meesten vermoeid slapen. Vrijdagochtend werden we weer te laat gewekt, ditmaal zonder grote gevolgen. De tweedejaars moesten naar Groenlo in verband met de nationale landinrichtingsdag, voor de andere jaren was het gewoon een dag meten. Tegen een uur of vijf kwamen de eerste ouders, want 's avonds was de ouderavond gepland. Voor deze gelegenheid was een oefening gemaakt die de ouders met behulp van enkele studenten moesten uitvoeren, nadat dit afgerond was kregen we nog een speech van de heer Aalders voor de kiezen, die tevens tot held van de dag was uitgeroepen, omdat hij getrouwd was die dag. Tijdens de landinrichtingsdag waren bij 'Erve Kots' een bruid en bruidegom foto's aan het schieten, het toeval wilde dat de bruidegom en nu dus ook de bruid Aalders heten. Geodesie wereldwijd 402

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 422