Eerste weekend Velen gingen met hun ouders mee terug naar huis en dien ten gevolge bleven er slechts dertien over die hier hun weekend wilden besteden. Na vrijwel de hele zaterdag uitgesla pen te hebben begon de barbecue, waar het vlees en enkele cassettebandjes over en weer gejat werden. Hierna wilden we een videofilm huren maar de videotheek was gesloten. Uiteindelijk werd besloten om het Vordense burgeruitgaansleven eens te proeven, hetgeen uiteraard eindigde in een verbeten rooftocht. Moe maar voldaan kwamen de stropers huis waarts en doken hun tent weer in. Zondag werden wij allen gewekt door de eerste zonnestralen van dit zomerkamp, hetgeen reden genoeg was om op ons luchtbed de ruime weide te verkiezen boven onze benauwde tenten. Na weer een dag van uitrusten werden de restjes van zaterdag op de barbecue geworpen tezamen met wat extra's. Dit betekende tevens het einde van het weekend, want de eerste deelnemers stonden alweer op de stoep. Tweede week De tweede week begon beter dan de eerste de zon brak door en het werd zowaar warm. Maandagochtend ging iedereen dus weer met veel goede moed het veld in. Na het eten werd eerst nog even rustig aan gedaan, maar dit zou spoedig veranderen, met de derde aflevering van onze eigen zomerkampsoap, ditmaal verzorgd door de tweedejaars. In dit toneelstuk werd Aalders op de hak genomen, wat voor velen zeer vermakelijk was. Na dit evenement werden de deelnemers gedropt in een donker bos, waar de spooktocht plaatsvond, de spoken werden ontweken, maar velen liepen daardoor doelloos rond. Ten gevolge daarvan eindigden enkelen in de sloot. Nadat iedereen weer terug was op het kamp, ging men tevreden naar bed. Dinsdag beloofde weer een warme dag te worden en dat bleek, met temperaturen van ver in de twintig graden overtrof zij alle andere dagen. Vanwege een diploma-uitrijking konden enkele nuldejaars de woensdag niet komen, dus toen werd besloten dit een dag te verzetten, wat tot gevolg had dat het plaatsje Vorden opgefleurd werd door drie vrolijke nullen, die ijverig probeerden nu al vast iets te begrijpen van de studie. Als avondprogramma werd een volleybaltoernooi georganiseerd, hetgeen resulteerde in een ongekend spektakel, waarvan helaas geen foto's beschikbaar zijn, omdat Bastiaan van Loenen vergeten was om te kijken of er ook een rolletje in het fototoestel zat. Dit voorval was voor de commissie voldoende om hem uit te roepen tot held van de dag. De avond werd besloten met een Duitse avond met Bier in halve liters en bratwurst. Woensdag was het dan echt de dag waarop Geodesie kennis kon maken met de rest van de aankomende eerstejaars, zij werden over de meetploegen verspreid en probeerden wegwijs te worden in de wirwar van punten en waarnemingen. Zoals altijd volgde 's avonds de zeskamp die door de bijna eerstejaars werd gewonnen, later begonnen we aan de Britse avond. Hier werd dood bier geserveerd, alsmede lekkere whisky, waardoor velen licht in het hoofd werden. De held van de dag werd Martin Koole, omdat hij bijna Snellius 403

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 423