tweedejaars piketten meenam naar zijn eerstejaars meetgebied, hetgeen uiteraard niet door de beugel kon. Donderdag was een veel belovende dag, de eerste meetploeg was reeds klaar met het opgegeven gebied en bovendien stond voor 's avonds de open avond gepland. Na het eten werd een voetbaltoernooi gehouden met als winnaar de ploeg van Quadvlieg, die later op de avond de Daan Gast bokaal kregen uitgerijkt, hetgeen resulteerde in een rondje. Voor het aantreden van de band kregen wij het beloofde vat bier van het Kadaster Gelderland en later op de avond vond het hoofdkantoor uit Apeldoorn niet dat zij achter konden blijven, zodat ons nog een vat werd aangeboden. Behalve deze vaten kwamen alle jaren over de brug alsmede Snellius en de faculteit, kortom het was een waar bierfestijn. Helden van de dag waren de leden van meetploeg 307, omdat tijdens de meting met GPS bleek dat de antenne niet was aangesloten, waardoor geen enkele satelliet ontvangen kon worden. Vrijdag was voor de meesten een zware dag, temeer omdat er gewoon om half acht werd gewekt, ondanks het feest van gisteravond. Voor de meeste meetploegen was het tijd om uit te werken, waardoor het slaapgehalte in het kamp drastisch steeg. De avondaktiviteit was een kampvuur waar nog even het laatste overleg tussen de groepen plaatsvond, onder het genot van een lekker biertje en een idyllische sfeer. Tweede weekend Zaterdag sliep iedereen weer uit en 's middags werd er door de begeleiding naar het zwembad van Vorden gereden waar iedereen de mogelijkheid had een verfrissende duik te nemen. Om vijf uur begon de barbecue en er was voor elk wat wils. Half negen was de excursie van natuurmonumenten met een rondleiding om en nabij kasteel Hackford, wat door velen erg gewaardeerd werd. Afgesproken was om in het weekend geen held van de dag te benoemen, maar bij hoge uitzondering was deze dag Aart held van de dag, omdat hij enkele opgestapelde balen hooi aanzag voor stapels stenen, hetgeen een flinke dosis hilariteit teweeg bracht. Na deze excursie was een bezoek gepland aan de sterrenwacht van Lochem. Denkende om sterren te zien moet het donker zijn verschenen wij om half twaalf bij de sterrenwacht, waar ons de mededeling werd gedaan dat de sterrenwacht reeds vanaf tien uur (het was toen nog licht) gesloten was. Zondag wilde iedereen wel uitslapen, maar tegen een uur of tien brandde de zon dusdanig dat men zwetend wakker werd en met ferme pas de weg naar de wastent insloeg, vanwege het weer werd besloten dat voor diegenen die op het kamp bleven een Franse middag georganiseerd werd met jeu de boules, wijn en stokbrood met franse kaas. Voor diegenen die de hitte binnen het kamp niet verdragen konden reed het busje naar het zwembad van Lochem. Terwijl enkelen nog sliepen werd besloten om deze avond te eten bij het steakhouse, waar men voor twintig gulden onbeperkt spare-ribs kon eten. Vanwege het warme weer was er ook nog een derdejaars groep die tegen de avond verkoos om te gaan meten. Door deze indeling stond er op de gezette tijd geen busje op het station, waar enkele derdejaars nogal kwaad over waren. Later op de avond waren alle deelnemers weer op het kamp en werd het in de bar weer gezellig, dit was mede te danken aan de Geodesie wereldwijd 404

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 424