videobanden van Bottom die Mark had meegenomen. Derde week Maandag moest er hoe dan ook gemeten worden, ook al was de ondulatie om te snijden, dankzij het warme weer vonden enkele tweedejaars het nodig om naar het zwembad te gaan in plaats van naar hun meetgebied, hetgeen resulteerde in strafcorvee (uiteindelijk werd besloten het corveerooster iets aan te passen). Na het eten was er een druk schema, de 5-vwo'ers verlieten het kamp, nadat ze begrepen hadden wat Geodesie nu eigenlijk inhoud. De deelnemers werden per jaar ingedeeld, zodat er een competitie tussen de jaren kon ontstaan bij het spelletje Pictionary, uiteraard bleken de tweedejaars weer eens het sterkst. Na deze zinderende strijd was het de beurt aan de begeleiders om het vervolg te presenteren van de zomerkampsoap. Dit spektakel eindigde in een echte meel-party, zodat Jeroen later af kon reizen naar de douches, verder werden door de begeleiding leuke, gekke en andere rare momenten weer eens aan het licht gebracht. De maandagavond werd besloten met een cocktailbar met achter de bar onze eigen cocktailkoning Martin. Dinsdag moesten de tweedejaars en derdejaars gewoon meten, terwijl de eerstejaars naar het zwembad vertrokken. Aangezien veel tweedejaarsploegen al klaar waren ging een deel ook naar het zwembad en een deel hielp derdejaarsploegen. Rood als kreeften kwamen de zwemmers aan bij het eten, waar hen een grote verrassing werd medegedeeld. Voor de dinsdagavond was namelijk het touwtrekken gepland, zodat velen met rode schouders het touw ter hand moesten nemen. Na enkele partijen gewonnen te hebben (en enkele verloren) keerden wij voldaan huiswaarts. Hier was alles inmiddels gereed voor het kampvuur, wat ons vrijdag zo goed bevallen was en we de weekendgangers niet wilden onthouden. De helden van de dag waren Gini, Tom en Maureen omdat zij door gemeten hadden tot het donker werd. Woensdag werd iedereen weer gewekt om hun jarige boer toe te zingen, waarna Klaartje een passend cadeau aanbood. Hierna begonnen de dagelijkse rituelen weer, enkelen gingen meten en velen lagen aan het zwembad. Iedereen was wel op tijd terug voor het klapstuk van de avond 'KASBENDJEN' een normaalachtige plaatselijke band die simpele doch lekkere muziek speelde, waardoor velen de voetjes niet aan de grond konden houden. De held van de dag was Ton, die geheel gestoken was in het tenue van kasbend- jen, omdat hij bij het verlaten van het overvolle zwembad om liet roepen dat Henri de schnitzelkoning ook naar de uitgang moest komen. Na het optreden van de band werden nog enkele leuke foto's geschoten van commissie, koks en staf. Donderdag besefte iedereen dat dit al weer de laatste leuke zomerkampdag zou zijn en dit stemde menigeen droevig ook het afscheid van lokalen droeg hiertoe bij. Gelukkig kwamen de tongen toch nog los bij de slotmaaltijd in hotel Bakker, waar iedereen twee schnitzels nuttigen kon. Hier werden de helden van het kamp bekend gemaakt en dit waren Bertus en Dini Voskamp, zoals met algemene stem werd beslist. Na deze maaltijd volgde er een drive-inn op het kamp die de bar omtoverde in een discotheek, hetgeen erg gezellig was. Snellius 405

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 425