COMMISSIE GAUB JAREN 1990 - 1995 Erik-Jan Kleingeld Yvette Pluijmers Bob Valten Bo Soeijadi Michiel van der Duin Lisette Verzijl Marlies Creyghton Bianca Janssen Roland Haarbrink Ernst van der Leij Carola Schlöffer Inleiding In het vorige lustrumboek stond een verslag van de eerste International Geodetic Students Meeting (IGSM) die in het voorjaar van 1988 in Delft gehouden was. De schrijvers meldden toen dat Snellius trots mocht zijn op haar initiatief, maar gelukkig is het niet bij dat initiatief gebleven. In dit artikel zullen wij u vertellen wat er zich de laatste vijf jaar nog meer op dit gebied heeft afgespeeld. Centraal in de contacten van Snellius met buitenlandse studenten staat het jongste kind van het Landmeetkundig Gezelschap, de commissie GauB. De jaren '90 en '91 Na IGSM'88 in Delft volgde IGSM'89 in Bonn, ook daar kon u nog over lezen in het vorige lustrumboek. De geschiedenis van GauB begint ook eigenlijk pas daarna, in het voorjaar van 1990, toen in Budapest de derde International Geodetic Students Meeting (IGSM) werd gehouden. Snellius werd daar vertegenwoordigd door vier studenten die in, op en langs de Donau vier onvergetelijke dagen beleefden. Terug in Delft beseften zij dat er binnen Snellius eigenlijk een paar mensen verantwoorde lijk gesteld zouden moeten worden voor het onderhouden van deze contacten, ook omdat zoveel mogelijk leden van Snellius in deze internationale activiteiten zouden moeten kunnen participeren. Er zou een commissie moeten komen om garant te staan voor continuïteit en om verantwoordelijkheid te kunnen dragen tegenover de leden van het gezelschap. Het idee was geboren, maar toen de uitwerking nog... Tijdens het zomerkamp van 1990 besloten de vier IGSM-gangers zich uit te roepen tot de vier leden van de commissie GauB, de commissie voor het onderhouden van de internatio nale contacten van Snellius. Enige officiële status had die commissie natuurlijk nog niet en het duurde tot september 1991 voordat GauB officieel een commissie van het gezel schap was geworden. Een niet al te beste start, helaas. Snellius 407

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 427