Goed technisch hooger onderwijs is een algemeen belangen de Staat heeft tot plichtdat met alle middelen die daartoe beschikbaar kunnen worden gesteld, te bevorderen Maar wij weten hoe de Regeering niet steeds bij machte is, ook al erkent zij dien plicht, op het juiste moment de noodzakelijke maatregelen te treffenEen voorlopigen steun door het Hoogeschoolfonds, zal een ieder in zulk een geval toejuichen. (Hoogenschoolraad24 november 1925 In de bijna 70 jaar dat het Universiteitsfonds Delft bestaat tot voor enkele jaren onder de naam Hoogeschoolfondshebben velen steun gezocht en verkregen van het fonds. De studievereniging 'Snellius' kent eveneens de weg naar het Universiteitsfonds Delft. Enkele voorbeelden van de laatste twe jaar: - Snellius organiseerde in 1993/1994 een excursie naar Duitsland, Luxemburg en België voor een groep van ongeveer 50 studenten. Vooraanstaande geodetische bedrijven en instellingen werden bezocht. Daarnaast werd deelgenomen aan de "International Geodetic Student Meeting" in Essen. - In 1994/1995 werd een studiereis naar Zuid-Engeland en Noord-Frankrijk georganiseerd voor 50 studenten, waarbij een aantal geodetische bedrijven en instellingen bezocht werden. - In november 1995 zal Snellius, in het kader van haar 11e lustrum, een symposium organiseren met als thema: Geodesie gericht op de toekomst'. Virtual Reality en Remote Sensing zullen hier onderwerpen van gesprek zijn. Het Universiteitsfonds looft jaarlijks twee prijzen uit: zowel voor de beste leermeester van de TU Delft als voor de beste afstudeerder van de 14 studierichtingen. Bij Geodesie ging dit jaar de prijs voor de beste afstudeerder naar ir. M. Rietdijk voor zijn afstudeerwerk "Gebruik van onroerend goed door de horeca". Hierin werd een actieve aanpak van dit probleem beschreven met een beter gebruik van de bestaande instrumenten. Het bovenstaande illustreert slechts de vele activiteiten die het Universiteitsfonds Delft verricht. Veel steun wordt gegeven aan de individuele student en A.I.O.'s, het uitnodigen van gastdocenten wordt mede mogelijk gemaakt en bijzondere leerstoelen worden door het fonds geinitieerd. Dit alles heeft tot doel de bevordering van de technische wetenschappen en het technisch wetenschappelijk onderwijs aan de Technische Universiteit Delft. In deze benarde tijden, waarin het belang van het wetenschappelijk onderwijs net als in 1925 wederom nauwelijks op waarde wordt geschat door de overheid is het werk van het Universiteitsfonds Delft onverminderd in betekenis. Ir. J. T. Kramer. Directeur Universiteitsfonds Delft.

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 436