Voorwoord Lustrumboekcommissie "The 5,h Element" 1 ustrumhoftk 'The 5th Flemftnt" Geachte lezer, De kogel is door de kerk: Empedocles had het mis. Waar u en uw verre voorouders reeds 2400 jaar lang overtuigd waren van het bestaan van vier elementen, draagt Lustrumboekcommissie "The 5,h Element" in dit boekwerk de argumenten voor Empedocles' misvatting aan. Het boekwerk dat nu in uw handen rust, is zeker niet het eerste geschrift waarin getracht wordt Empedocles' theorie te perfectioneren, zoals Empedocles zo'n 400 jaar voor Christus de theorieën van Thales, Parmenides en Heraclitus verder verfijnde. Een recentere poging tot verfijning leidde tot min of meer volledige acceptatie van het Periodiek Systeem der Elementen, waar na verder onderzoek zelfs nog een aantal elementen aan werden toegevoegd. Helaas voor alle onderzoekers die hun leven in het teken zetten van het vervolmaken van het Periodiek Systeem der Elementen, blijkt al hun werk voor niets gedaan te zijn. De Lustrumboekcommissie formuleert én onderbouwt in dit Lustrumboek de theorie "The 5,h Element" zodanig dat eerdere complexe theorieën naar het rijk der fabelen verwezen kunnen worden. Gelukkig blijkt de nieuwe theorie van een verbluffende eenvoud en sierlijkheid te zijn, waardoor we erop vertouwen dat u, de lezer, bij het dichtslaan van dit boekwerk aanhanger bent geworden van de theorie van het vijfde element. Na deze pretentieuze woorden is het tijd om de kern van de theorie te onthullen. Naast aarde, water, lucht en vuur heeft de Lustrumboekcommissie een vijfde element ontdekt: het Landmeetkundig Gezelschap Snellius. Dit Gezelschap speelt een cruciale rol als integrator van de vier bekende elementen. In dit Lustrumboek wordt u meegenomen langs de elementairste ontwikkelingen op geodetisch gebied in de periode 1995-2000, die allen sterk gerelateerd blijken te zijn aan aarde, water, lucht en vuur. Deze ontwikkelingen geven weliswaar x

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 10