Geodesie en ICT bij Rijkswaterstaat Rijkswaterstaat is de rijksdienst die zorgt voor droge voeten, voldoende en schoon water, wegen en vaar wegen en veilig verkeer. Dit zijn essentiële maatschappelijke taken, waar een behoorlijke hoe veelheid kennis voor nodig is. De eigen kennis van Rijkswaterstaat is geconcentreerd in een aantal zgn. specialistische diensten, met elk specifieke vakgebieden. In de 'Kennisstad' Delft is één van de specialistische diensten van Rijkswaterstaat gevestigd, de Meetkundige Dienst. De Meetkundige Dienst -kortweg MD- is voor Rijkswater staat dé adviseur, makelaar en leverancier voor geo- informatie. Ook adviseert de dienst het Ministerie van Verkeer en Waterstaat op het gebied van informatie- en communicatietechnologie (ICT). Geo-informatie De geo-informatie kan op heel veel verschillende zaken betrekking hebben. De toestand van de rijkswegen, oeverlijnen van rivieren en binnenwateren, hoogte van het grondoppervlak, ligging van leidingen en kabels, duinbegroeiing, verontreinigd slib, wateroverlast, kustlijn; alles wat aan en op het aardoppervlak gebeurt, kan door de MD worden geregistreerd. Dit soort topogra fische en thematische (plaatsgebonden) informatie wordt in alle facetten van het werkterrein van Rijkswaterstaat gebruikt en op velerlei wijze verkregen. Tegenwoordig worden bijna alle gegevens in digitale vorm aan Rijkswater staat geleverd, die deze vervolgens in een GIS verder kan bewerken. Informatie- en communicatietechnologie De Meetkundige Dienst werkt met grote hoeveelheden data, en weet als geen ander hoe een overvloed aan gegevens hanteerbaar te houden. De expertise op het vlak van de informatie- en communicatietechnologie is binnen de MD geconcentreerd in één hoofdafdeling. Deze adviseert het Ministerie van Verkeer en Waterstaat over de structuur en de architectuur van de informatiesystemen. De MD levert methoden en technieken voor gegevensdistributie en communicatie tussen systemen, en adviseert over de toepassing van informatie- en communicatietechnologie op zich. Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat Postbus 5023, 2600 GA Delft Bezoekers: Kanaalweg 3b, Delft Telefoon: (015)269 11 11 Fax: (01.5) 261 89 62 E-mail: mdloket@mdi.rws.minvenw.nl Internet: http://www.minvenw.nl/rws/mdi MaaklüBflin Deltt

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 111