Inhoudsopgave Het element aarde 1 Het element water 67 Het element lucht 101 Het element vuur 159 I ustrumhoek "Th5th Flpmpnt" In Memoriam prof. Witt iv In Memoriam Henk de Heus v Voorwoord ir. Homan vi Voorwoord prof. Overbeek vii Voorwoord Lustrumboekcommissie "The 5th Element" viii Understanding the Earth's static and temporal gravity field 3 prof. dr. ir. -habil R.A.R Kleesdr. ir. R.J.J. Koop dr. ir. E.J.O. Schromo Landinrichting en varkens 23 ir. L. van der Stuijs en mr. ir. J. A. Zevenbergen Het Actueel Hoogtebestand Nederland (AHN) 35 drs. M. Bruinsma Nieuwe kansen voor de gebouwenregistratie 45 ir. A.W. van de Ruit en ir. A.R Kop Over het afleiden van bodemdaling door gaswinning 55 ir. R.C.H.Quodvlieg OpenGIS: Wat is het en wat betekent het voor u? 69 prof.dr. ir. R.J.M. van Oosterom en ir. A/I.W. Schram El Nino en satellietaltimetrie 81 ir. WD. Brink Commercialisering en toegankelijkheid van geografische 87 overheidsgegevens in Nederland ir. B. van Loenen On the GNSS integer ambiguity success rate 103 prof.dr.ir. RJ.G. Teunissen Automatiseren van het meten in digitale beelden 109 ir. F.A. van den Heuvel, prof.dr.ir. M.G. Vosselman, dr.ir. H.-G. Maas Het International GLONASS Experiment 1998 117 dr. ir. C.D. de Jong en ir. N.F. Jonkman GIS en Geluid, een klinkende combinatie 129 drs. J.E. Stoter en ir. H. de Klui/ver 3D-reconstructie met röntgenfotogrammetrie 139 ir. B.A.M. Janssen Galileo: Een Europees Satelliet Navigatie Systeem 147 ir. P.J. Joosten Ontwikkelingen in juridisch en bestuurlijk kader 161 geo-informatievoorziening en grondbeleid ir. J.B. Groot Nibbelink, prof. mr. J. de Jong, ir. H.W. de Wolff xii

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 12