Lucht beoordelingsverschillen tussen verschillende geluidsstudies. De resultaten van verschillende studies kunnen daarom moeilijk worden vergeleken of gecombineerd. Een standaardisatie van het noise mapping proces is dientengevolge noodzakelijk om de eenduidigheid van geluidseffectstudies te verhogen. Bij de standaardisatie dient veel aandacht te worden besteed aan de nauwkeurigheid. Het gaat hierbij enerzijds om de balans in de nauwkeurigheid tussen de verschillende stappen in het noise mapping proces en anderzijds om de nauwkeurigheid van het eindresultaat in relatie tot het beoogde doel van de studie. Wanneer de presentatie van de resultaten van geluidseffectstudies niet gepaard gaat met inzicht in de nauwkeurigheid is onduidelijk wat de waarde is van de uitgevoerde geluidsstudie. Daardoor kan niet oncontroversieel worden bepaald welke keuze of beslissing wat betreft geluid significant de beste is. De cijfers en visualisaties in de huidige geluidseffectstudies geven beslissingsnemers en burgers geen inzicht in de gebruikte methoden om de geluidseffecten te bepalen en de hieraan gerelateerde onzekerheidsmarges. Aan de andere kant worden de resultaten wel beschouwd als "waar" en "exact". Inzicht in de nauwkeurigheid van de resultaten kan meer betekenis geven aan de resultaten van geluidseffectstudies, waardoor meer gefundeerde en breder ondersteunde beslissingen kunnen worden genomen. GIS en geluid kunnen een klinkende combinatie vormen wanneer zij geïntegreerd worden op een manier waarbij wordt uitgegaan van de rekenkracht en precisie van de geluidsmodellen en de ruimtelijke analyse, opslag en presentatie capaciteiten van GIS. Bij de integratie moet gebruik worden gemaakt van de pluspunten van beide systemen. Daarbij dient gelet te worden op de balans in de nauwkeurigheid tussen en binnen de GIS- en geluidsonderdelen in het integrale systeem. Dan kan één en één, wat betreft efficiëntie en kwaliteit, meer dan twee worden.

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 148