Meer informatie Literatuur Lustrumhoek "The 5th Flement" toepassingen.GPS is eveneens ontwikkeld als een systeem met, zeker voor civiele toepassingen, een uitermate beperkte nauwkeurigheid. Ondanks dat is GPS uitgegroeid tot een onmisbaar systeem voor vele militaire en civiele toepassingen, waaronder een aantal waarvoor een hoge precisie noodzakelijk is. Dit is met GPS zonder meer mogelijk op dit moment, terwijl de militaire ontwerpers en bouwers van GPS hier nooit rekening mee hebben gehouden. Helaas verkeert het project noa in een dusdanig pril stadium, dat er op dit moment weinig meer over gezegd kan worden. Het is zelfs nog niet zeker dat het systeem ook daadwerkelijk gebouwd zal gaan worden, hoewel de kans daarop wel groot geacht wordt. Op dit moment is het nog lastig informatie te vinden betreffende Galileo. Er zijn inmiddels een aantal conferenties geweest, waar Galileo uitgebreid aan bod is gekomen. Het gaat hier vooral om GNSS98 in Toulouse, GNSS99 in Genua en GNSS2000 in Edinburgh. Verder bestaat er inmiddels een tijdschrift, gewijd aan Galileo. Dit betreft "Galileo's World", en is een zusterblad van het bekendere GPSWorld. Informatie op internet is lastig te vinden. Zoeken naar Galileo op de ESA-website (http://www.esa.int) levert niets op. Zoeken op de website van de Europese Unie (http://europa.eu.int) levert wel het een en ander op, maar hier is het weer lastig om de interessante informatie te destilleren uit de gevonden links. Tenslotte heeft de Galileo Program Office een eigen website, http://www.galileo- prm.org.. Ook de Genesis Office heeft een website, http://www.genesis-office.org. Hier kunnen onder meer de Galileo Newsletters worden gevonden. Een gratis Email abonnement hierop is ook mogelijk. Overigens staat Genesis voor Galileo European Network of Experts to Support the european commission. [1 Hofmann-Wellenhof, B., On the way to a new GNSS. In: Galileo's World, Volume 2, Number 1 (2000), p. 42-47 (column: Understanding Galileo). [2] Jong, CD. de, en N. Jonkman, Het international GLONASS experiment 1998. In: Snellius Lustrumboek, the 5th element, 2000. 154

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 165